خبرهای تازه

تاکید جنرال نیکلسن بر نابودی داعش و صلح با طالبان

(Last Updated On: ژوئن 24, 2018)

جنرال جان نیکلسن، فرمانده ماموریت حمایت قاطع می گوید برای نابودی داعش از هر امکاناتی استفاده می شود اما برای طالبان دروازه های صلح باز است.

وی در سفرش به ولایت ننگرهار می گوید: “داعش می خواست ننگرهار را به مرکز خلافت خود تبدیل کند. اما نیروهای امنیتی افغانستان و خارجی این گروه را شکست داد و اکنون به کوه ها پناه برده اند. ما تعهد می کنیم که با استفاده از هر امکانات داعش را نابود می کنیم.”

آقای نیکلسن می افزاید که دیپلومات های امریکایی با پاکستان و دیگر کشور ها در تماس اند تا طالبان  را حاضر به صلح کنند.

او می افزاید: “موقف حکومت امریکا در مورد روند صلح افغانستان روشن شده است و از روند صلح بین الافغانی حمایت می کنیم. براساس نقش نیروهای بین المللی ما آماده استیم تا در گفتگو های صلح حکومت افغانستان و طالبان شرکت کنیم.”

طالبان مسلح حضور نیروهای خارجی را در افغانستان مانع روند صلح خوانده اند.

حیات الله حیات، والی ننگرهار می گوید جنرال نیکلسن به وی گفته است که طالبان می توانند این موضوع را در میز گفتگو های صلح با حکومت افغانستان مطرح کنند.

آقای حیات می گوید: “بگونه واضح گفتند که ما از پروسه صلح هم حمایت می کنیم و هم تسهیلات را آماده می کنیم و هم اشتراک می کنیم.”

برای تامین صلح حکومت افغانستان حدود هژده روز آتش بس یکجانبه اعلام کرد که اکنون هم ادامه دارد. نیروهای بین المللی نیز از این کار رییس جمهور حمایت کرده اند.

About Ariana News

Check Also

سرپرست جدید اداره هلال احمر معرفی شد

(Last Updated On: فوریه 16, 2019) سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری، امروز طی مراسمی، حسن …