تاپی، کاسا یکهزار ، و چابهار دستاورد های اقتصادی حکومت وحدت ملی به شمار می آیند

(Last Updated On: می 27, 2016)

2

حکومت وحدت ملی تاکنون توانسته پروژه های اقتصادی تاپی ، کاسا یکهزار و چابهار را افتتاح کند ،با تطبیق این پروژه ها مشکلات اقتصادی افغانستان تا حدی زیادی برطرف می شود. درهمین حال مسوولان اتاق تجارت و صنایع نسبت به امنیت پروژه ها نگرانی می کنند اما حکومت می گوید برای تطبیق این پروژه ها هیچ نوع مشکلی وجود ندارد .

حکومت وحدت ملی از ایجاد تاکنون توانسته چند پروژه منطقه یی را در بخش اقتصادی راه بیندازد، مردم امیدواراند با تکمیل این پروژه ها مشکلات اقتصادی تا حدود زیاد حل شود .

کلیپ جلال الدین سعید بازرگان میگوید ” این پروژه اقتصاد با ثبات را تضمین می کندبا عملی شدن آنها می توانیم با کشورهای همسایه روابط تجاری خود را توسعه دهیم “.

اما اتاق تجارت و صنایع امنیت را مهمترین چالش در برابر این برنامه ها می داند .

صیام پسرلی سخنگوی اتاق تجارت و صنایع گفت ” این مهمترین پروژه های اقتصادی است دولت باید برای تامین امنیت انها دست به کار شود “.

اتبارزدران بازرگان میگوید ” این پروژه ها افغانستان رااز بحران اقتصادی نجات می دهد اما مهم این است که دولت امنیت این پروژه ها را تامین کند”.

وزارت اقتصاد به پاسخ این نگرانی ها می گوید در برابر این پروژه ها هیچ نوع مشکل امنیتی وجود ندارد و دولت تدابیر کافی گرفته است .

عبدالستار مراد وزیر اقتصاد ” این را می پذیریم که پروژه ها از مناطق ناامن می گذرد اما نیروهای امنیتی افغان امادگی کامل دارند تا مشکل امنیت این پروژه ها را حل کند هر نوع نگرانی دراین مورد بی اساس است”.

سرمایه گذاران با آنکه وضعیت سرمایه گذاری را قناعت بخش نمی دانند با آنهم می گویند اگر پروژه های منطقه در زمان معین شده تطبیق شود مشکلات اقتصادی حل می شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …