خبرهای تازه

تأکید رییس ستاد مشترک امریکا بر ادامه حضور کشورش در افغانستان

(Last Updated On: دسامبر 7, 2018)

جنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک امریکا بر دوام حضور نیرو های کشورش در افغانستان تاکید می ورزد.

این جنرال امریکایی که در یک برنامه که از سوی روزنامه واشنگتن پوست، برگزار شده بود، می گوید حضور نظامی آمریکا در افغانستان ضروریست؛ در غیر آن گروه های هراس افگن دوباره به پاه خواهند ایستاد و حمله های مشابه ۱۱ سپتامبر تکررا خواهند شد.

این دومین مقام بلند پایه نظامی امریکایی است که بر حضوری نیرو های امریکایی در افغانستان پا فشاری می کند.

جنرال دانفورد گفت “اگر ما فشار بر القاعده، داعش و دیگر گروه های تروریستی که اکنون در منطقه وجود دارند را متوقف کنیم، بر اساس برآوردهای ما در طول زمان آنها دوباره توانایی های خود را بازسازی می کنند. آن چیزی را که آنها در حال حاضر قصد دارند در آینده فرصت انجام آن را پیدا خواهند کرد و ما شاهد حادثه دیگر شبیه ۱۱ سپتمبر خواهیم بود”.

این مقام بلند پایه ای نظامی امریکایی همچنان گفته است که بی ثباتی در افغانستان باعث خواهد شد تا تمام خاور میانه ثباتش را از دست بدهد.

وی  همچنان بیان داشت: ” من پیشنهاد نمی دهم که افغانستان را ترک کنیم، چرا که به نظر من، اگر افغانستان را ترک کنیم، نه تنها با عث ایجا د بی ثباتی در آسیای جنوبی می شود، بلکه گروه های هراس افگن برنامه های عملیاتی خود را در برابر مردم  ایالات متحده امریکا و متحدان این کشور انجام خواهند داد.”

پس از جنرال مک کینزی، این دومین مقام بلند پایه ای نظامی آمریکایی است که بر حضور دوامدار نیروی های آمریکایی در افغاسنتان تاکید می ورزد، در حالیکه همواره خواست اصلی طالبان برای پیوستن به روند صلح  خروج  نیروی های خارجی از افغانستان بوده است.

گزارشگر: روهید اندیشمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

در حمله بر مرکز توزیع شناسنامه های برقی در جلال آباد ۵ تن کشته شدند

(Last Updated On: سپتامبر 18, 2019) حوالی ساعت ۱:۳۰ پس از چاشت امروز(چهارشنبه، ۲۷سنبله) انفجاری …