خبرهای تازه

تأکید اتاق تجارت و صنایع بر تمرکز بالای بخش زراعت

(Last Updated On: آوریل 2, 2019)

اتاق تجارت و صنایع می‌گوید که برای کاهش بیکاری در کشور نیاز است تا حکومت تمرکز بیشتری به بخش زراعت مبذول دارد.

مسولان اتاق تجارت و صنایع و وزارت زراعت و مالداری با مسوولان سازمان جهانی کار امروز(سه شنبه، ۱۳ حمل) نشستی را برگزار کردند تا برای کاهش فقر در کشور راهکارهای عملی را طرح ریزی کنند.

در این نشست مسوولان اتاق تجارت و صنایع می‌گویند که اگر به بخش صنعت کشاورزی که زمنیه‌ها نیز فراهم است توجه جدی صورت گیرد، میزان بیکاری در کشور کاهش میآبد.

عتیق الله نصرت، رییس عامل اتاق تجارت و صنایع می‌گوید: “ما باید در بخش سکتور زراعت بیشتر تمرکز نماییم و سرمایه گزاری ها دراین بخش افزایش یابد و این کار میتواند زمینه های کاری را به مردم فراهم سازد.”

درهمین حال وزارت زراعت و مالداری می گوید که برای کاهش بیکاری، ایجاد فارم‌های مرغداری، حاصلات پنبه و حاصلات انگور افزایش داده خواهد شد.

حمد الله همدرد، رییس سکتور این وزارت اظهار می‌دارد: “ما می خواهیم درکنار دیگر مواد زراعتی برنامه کشت پنبه را گسترش دهیم تا به مردم زمینه های کار فراهم شود.”

ازسوی‌هم، سازمان جهانی کار می‌گوید که میزان بیکاری در افغانستان نگران کننده است و باید به این معضل رسیده‌گی عاجل صورت گیرد.

منظور خالق، رییس این سازمان اظهار می‌دارد: “حکومت افغانستان برای چالش بیکاری اقداماتی اثرگذار نداشته است و از همین رو میزان بیکاری رو به افزایش است.”

این گفته ها درحالی ابراز می‌شوند که اتحادیه کارگران گفته است که اگر حکومت برای از میان برداشتن فقر و بیکاری اقدام نکند، این معضل کشور را با بحران مواجه خواهد کرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمایت مجلس سنا از بازرسی موترهای شیشه سیاه از سوی پولیس

(Last Updated On: اکتبر 13, 2019) گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و فاقد اسناد، …