بیش از ۲۰۰ دکان کفش فروشی در مندوی‌ کابل سوخته است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2019)

بیش از دوصد دکان فروش کفش در نتیجه آتش‌سوزی در مندوی کابل سوخته است.

شماری از دوکانداران با انتقاد از حکومت می‌گویند، به موقع نرسیدن نیروهای آتش نشانی سبب شد تا آتش سوزی گسترش یابد و میلیون‌ها افغانی خساره مند شوند.

گواهان این رویداد اظهار می‌دارند که آتش سوزی ساعت ۶:۳۰ بامداد پس از یک شارتی برق در منزل سوم ساختمان یک مارکیت که دوکان‌های عمده فروش پاپوش می‌باشد رخ داد و تا رسیدن نیروهای آتش نشانی گسترش یافت.

سید رجب، یکتن گواه رویداد به آریانانیوز می‌گوید: ” سه موتر اطفایه آمد اما نتوانستد کار خود را انجام بدهند و این باعث شد آتش زیاد شود.”

همچنان خواجه معصوم رییس اتحادیه دوکانداران مندوی کابل، بیان می‌دارد: “یک سرای که آتش گرفته از پنجصد دوکان کم نیست، هر دوکان یک صد هزار دالر تا دوصد هزار دالر خساره مند شده است.”

با این حال، این آتش سوزی تا چاشت روز ادامه داشت و فروشندگان سراسیمه در تلاش نجات اموال شان بودند.

از سوی هم، وزارت امور داخله می‌گوید، پولیس بررسی‌های خود در مورد این آتش‌سوزی را آغاز کرده است.

نجیب دانش، سخنگوی این وزارت اضافه می‌کند که در این آتش سوزی ۵۰ دوکان سوخته است و بررسی‌ها در مورد این رویداد در جریان است.

سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید: “بیشتر این مارکیت‌ها غیر معیاری هستند، هرچند ما از آغاز سال هشدارهای را بخاطر جلوگیری از آتش سوزی دادیم اما در نظر گرفته نشد و باعث هچو آتش سوزی شد، ما بررسی‌های خود را آغاز کردیم.”

در همین حال وزارت امور داخله گفته است که در جریان این آتش سوزی ۱۳ نفر مشمول دو تن که نزدیک به ۲۰ میلیون کلدار پاکستانی را دزدی کرده بودند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردیده و بررسی‌ها از آنان ادامه دارد.

این دومین آتش‌سوزی بزرگ در شهر کابل در سال روران است، که میلیون‌ها افغانی به دکان‌داران پایتخت خساره وارد کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …