خبرهای تازه

بیش از ۱۹۰ زندانی حزب اسلامی از زندان های بگرام و پلچرخی آزاد شدند

(Last Updated On: ژوئن 14, 2018)

بیش از ۱۹۰ از زندانیان حزب اسلامی به فرمان رییس جمهور بر بنیاد توافق نامه حکومت با حزب اسلامی امروز از زندان پل چرخی و بگرام رها شدند.

مسوولان زندان ها می گویند این افراد به جرم نا امنی در کشور زندانی شده بودند.

شامیر امیر پور، رییس ارتباطات زندان ها گفت: “آنچه که ریس جمهور به ما فرمان ما داد ما عملی کردیم امروز این ها رها شدند در روز های اینده پرونده های دیگران شان هم بررسی خواهد شد.”

در همین حال، نصرالله صفاری مسول کمیسیون مشترک رهایی زندانیان حزب اسلامی بیان داشت: “این های به جرم دست داشتن در امنیت داخلی و خارجی گرفتار شده بودند.”

به گفته ای مسولان زندانیان رها شده حزب اسلامی پس از رهایی شان دست به عمل های تخریب کارانه  نمی زنند . انچه که اکنون هم حزب اسلامی به آن تعهد می کند

غیرت بهیر، نماینده حزب اسلامی اظهار داشت: “زندانیان رها شده ای ما دیگر جنگ نمی کنند و به صلح و امنیت تلاش می کنند.”

به شمار از این زندنیان که هم کلام شدیم نظر به جرم شان قید آنان از 10 سال تا 15 سال بوده است. اما هر کدام از دو تا سه سال شان را سپری کرده بودند.

در میان این زندانیان کسانی هم است که به جرم همکاری با طالبان گرفتار شده که از این میان گل احمد

از سر گذشتش قصه کرد و گفت  از 25 سال به این سو عضو یت حزب اسلامی را داشته است اما نزدیک به چهار سال پیش به جرم همکاری با طالبان از ولایت لغمان گرفتار و زندانی شده است .

در چهارمین دور از رهایی زندانیان حزب اسلامی بیش از ۱۹۰ تن آنان رها شدن که با سه دور دیگر شمار رها شدگان به 500 تن می رسد . شمار مجموعی زندنیان حزب اسلامی به 2500 تن می رسد که قرار است در آینده ها آنان همه رها شوند.    

گزارشگر: سمیرا طفری

About Ariana News

Check Also

سرپرست جدید اداره هلال احمر معرفی شد

(Last Updated On: فوریه 16, 2019) سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری، امروز طی مراسمی، حسن …