خبرهای تازه

بیش از هفت ولسوالی غزنی با «تهدید های بلند امنیتی روبرو است»

(Last Updated On: August 20, 2017 5:57 pm)

مقام های محلی در غزنی می گویند با گرم شدن هوا طالبان در پی سقوط ولسوالی های این ولایت اند، اما نیروهای امنیتی توانایی لازم را برای حفظ مناطق شان دارند.

گروه های مسلح مخالف دولت در ولسوالی ده یک غزنی چنان فعال اند که حتا چند بار طرح سقوط این ولسوالی را برنامه ریزی کرده بودند، چنانکه تا دیوار آن نیز رسیده بودند.

عبدالجمیل مسافر، رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش درغزنی می گوید: “طالب ها کوشش میکنند که یک ولسوالی را سقوط بدهند  اما توانایی اش را ندارند و در هر نقطه که تلاش نا امنی کنند نابود شان می کنیم.”

ولسوالی های ده یک ،ولسوالی گیرو، ولسوالی زنخان، ولسوالی خوگیانی، ولسوالی اندر، ولسوالی واعظ و ولسوالی آب بند هفت ولسوالی از میان هژده ولسوالی  ولایت غزنی است که با تهدید های بلند امنیتی روبرو اند، چنانکه ولسوالی اجیرستان و گیرو از هوا تجهیز و اکمال می شوند.

با این حال متین کریم، والی غزنی می گوید: “با گرم شدن هوا طالبان تمامی تلاش های شان را برای بر هم زدن امنیت میکنند و حملات شان شدت می یابد.”

این در حالیست که پیش از این مقام های محلی در این ولایت تایید کرده بودند که طالبان حتی از شهر غزنی پول به نام عشر از بازرگانان و فروشندگان کالا ها گرد آوری کرده، و از این طریق هزینه جنگ را می پردازند.

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …