«بیش از شش هزار کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب در انتظار معالجه هستند»

(Last Updated On: آوریل 17, 2018)

جمعیت هلال احمر افغانی میگوید که بیش از شش هزار کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب در کشور انتظار مداوا شدن را میکشند.

در دومین مرحله اعزام کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب به چین، اینبار ۲۵ کودک به همکاری بنیاد صلیب سرخ چین به آن کشور فرستاده میشوند.

مسوولان جمعیت هلال احمر افغانی اظهار نمودند که چین تعهد کرده است که زمنیه تداوی بیشتر از یک صد کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب را فراهم کند.

نیلاب مبارز، سکرترجنرال جمعیت هلال احمر افغانی گفت: “شش هزار و سه صد و بیست و پنچ کودک را منتظر داریم. با کمال تاسف که در زمستان در حدود ۲۰  درصد از اطفالی که تداوی نمی شوند تلفات وجود دارد.”

کودکانی که در این برنامه به چین اعزام می‌شوند تداوی شان در افغانستان یا ممکن نیست و یا اندک است و یا هم به حدی هزینه بر میدارد که خانواد‌ه ‌های شان توان پرداخت آن را ندارند.

سون شو پینگ، رییس هلال احمر چین تصریح کرد: “ما آرزو داریم که این برنامه ادامه یابد. ما تلاش می کنیم که زمینه تداوی  بیشتر کودکان افغان را که از بیماری سوراخ قلب رنج می برند فراهم کنیم.”

جمعیت هلال احمر افغانی یاد آور شد که از سال ۲۰۰۸  به این سوء بیشتر از ۱۳ هزار و هفت صد کودک را ثبت کرده اند که بیشتر از هفت هزار کودک تداوی شده اند. قرار است این کودکان هم پس از سه هفته دوباره به کشور برگردند.

گزارشگر: لیدا نیازی

About Ariana News

Check Also

ریاست اجراییه: هیچ بهانه‌ی برای ناکامی مذاکرات صلح وجود ندارد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) ریاست اجراییه حکومت می‌گوید، اگر طالبان از فرصت به …