خبرهای تازه

بیشتر از یک میلیون جریب زمین دولتی در کشور غصب شده است

(Last Updated On: سپتامبر 19, 2018)

اداره مستقل اراضی کشور از فرستادن فهرست ۱۸۸۰۰ غاصب زمین به نهادهای عدلی و قضایی خبر می‌دهد.

حشمت الله ناصری سخنگوی اداره مستقل اراضی می‌گوید که این افراد متهم به غصب بیشتر از یک ملیون جریب زمین های دولتی در سراسر کشور اند و از نهادهای عدلی و قضایی می‌خواهد که بی‌درنگ پرونده‌های غاصبان زمین را نهایی کنند.

در این میان دادستانی کل حاضر نیست تا در این باره حرفی بزند. اما وزارت عدلیه از جدیت حکومت بر بدست آوردن جایدادهای دولتی تاکید می‌ورزد.

محمد امان ریاضت سخنگوی وزارت عدلیه ابراز می‌کند: “این برای ما مهم نیست که طرف مقابل چه کسی است، این برای ما مهم است که جایدادهای دولتی در صورتی که مدارک معتبر ثابت بسازد، که این جایداد دولتی است، وزارت عدلیه با جدیت و قاطعیت تمام در محاکم علیه اشخاصی که جایدادهای دولتی را غصب کرده اند، دعوا می‌کند و تا این دم بسیاری دعواها به نفع دولت به پایان رسیده است.”

اداره‌ی مستقل اراضی افغانستان بر اساس فرمان رییس جمهور غنی در هشتم ماه حمل سال جاری سروی را به هدف  ثبت تعداد دقیق زمین‌های دولتی و ملکیت‌های عامه در ۲۸ ولایت کشور آغاز کرد.

پیش از این، اداره اراضی کشور گفته بود که یک میلیون و شش صد هزار جریب زمین دولتی از سوی زورمندان و مردم عادی در سراسر کشور غصب شده است  که از این میان حدود ۵۰۰هزار جریب زمین دولتی را در چهار سال گذشته از نزد غاصبان پس گرفته ‌است.

About Ariana News

Check Also

اظهارات تازه عطامحمد نور در پیوند به تنش‌های اخیر در بلخ

(Last Updated On: مارس 20, 2019) عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رییس اجراییه حزب …