خبرهای تازه

به زودی یک نشست میان افغانی دیگر برگزار خواهد شد

(Last Updated On: جولای 11, 2019)

منابع می گویند که قرار است در آینده نزدیک یک نشست میان افغانی دیگر در یکی از کشورهای منطقه برگزار شود.

عزیزه وطنوال عزیزی، عضوء هیأت شرکت‌کنندۀ نشست میان افغانی دوحه، می گوید که در دور بعدی اعضای هیأت مذاکره کننده کمتر خواهند بود و امیدوار است که منجر به ایجاد یک توافق نامۀ صلح گردد.

دراین میان حکومت و شورای عالی صلح انتظار دارند که نشست های بعدی میان افغانی بزودی درب گفتگوهای مستقیم میان طالبان و حکومت افغانستان را فراهم بسازد.

فریدون خوزون، معاون سخن‌گوی ریاست اجرائیه، می گوید، «ما هرگاه زمینه برای صلح فراهم شود از آن استقبال می کنیم.»

غفور احمد جاوید، سخن‌گوی شورای عالی صلح، می گوید، «آرزوی ما این است که هر چه زودتر زمینه گفتگو میان طالبان و حکومت فراهم شود.»

در همین حال، رییس جمهور غنی با اعضای هیأت شرکت کننده در نشست میان افغانی دوحه در بارۀ گام‌های بعدی صلح دیدار وگفتگو کرده است.

شاه گل رضایی، عضوء هیأت شرکت‌کنندۀ نشست میان افغانی دوحه، می گوید، «بیشتر هدف رییس جمهور این بود که بفهمد در این نشست چه گذشت و تشریک معلومات صورت بگیرد و این که گام‌های بعدی چه باشد.»

درسوی دیگر، شماری از زنان شرکت کننده در نشست میان افغانی دوحه به میان آمدن انعطاف پذیری در میان هییات طالبان را امیدوار کننده می‌دانند.

ماری اکرمی، عضوء هیأت شرکت‌کنندۀ نشست میان افغانی دوحه، می گوید، « همین که دراعلامیه امارت نیامد، طرف ما طالبان را متقاعد ساخت که دیگر جای برای بحث درباره امارت اسلامی نیست، ۱۲ ساعت بحث روی همین کلمه بود.»

این درحالی است که زلمی خلیلزاد فرستاده امریکا برای صلح افغانستان پس از پایان دورهفتم گفتگوهایش با طالبان درقطر راهی چین وسپس امریکا شده است. گزارش های هم وجود دارد که قرار است بزودی چین میزبان نشست کشورهای منطقه و امریکا در مورد صلح افغانستان باشد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عباس کریمی چهار مدال طلا بدست آورد

(Last Updated On: دسامبر 9, 2019)عباس کریمی در چهار سبک رقابت های سرتاسری شنای معلولان …