خبرهای تازه

بهبود روند سرمایه گذاری در افغانستان نیازمند به امنیت بهتر است: بروکس

(Last Updated On: آگوست 12, 2016)

1

یک عضو اتاق تجارت افغان امریکا می گوید افغانستان چیزی های زیادی دارد که می تواند در تجارت جهانی توجه جهانیان را به خود جلب کند اما این عضو اتاق تجارت خاطر نشان می سازد که بهبود روند سرمایه گذاری در افغانستان نیازمند شرایط بهتر امنیتی می باشد.

 دک بروکس عضو بورد اتاق تجارت افغان امریکا در گفتگوی ویژه با آریانا نیوز رابطه اقتصادی افغانستان با جهان را مهم توصیف کرده اظهار میدارد که با تقویت این روند افغانستان به سوی رشد اقتصادی حرکت خواهد کرد .  

 لیپ دک بروکس عضو اتاق تجارت افغان – امریکا ” فكر مى كنم براى افغانستان بسيار مهم است با جامعه اقتصادى جهانى كار كند،،زيرا افغانستان  از نظر تجارتى چيزهاى زيادى دارد كه به جهان ارایه کند ، كارهاىى براى بهبود وضعيت افغانستان موقعیت خوبی در منطقه دارد از آن می تواند استفاده کند”.

 آقای بروکس هم چنان از تمدید حضور نیروهای نظامی خارجی در افغانستان استقبال کرده می گوید درنشست بروکسل درکنار این اینکه از نظامیان افغان اعلام حمایت می شود از نگاه رسیدن جامعه جهانی به همفکری در مورد افغانستان از اهمیت زیاد برخورددار است .

 دک بروکسل ” فكر مى كنم ما درر اتاق تجارت امريكا افغانستان از تصميم  نگهداشتن سربازان در افغانستان استقبال كرديم   اميد وار هستیم سربازان بیشتری اعزام شوند این نشست برای امریکا و جامعه بین المللی حمایت از افغانستان اهمیت زیادی دارد نیروهای افغان درنبرد علیه طالبان دست آورد های زیادی دارند انها باید حمایت شوند”.

  این عضو اتاق تجارت افغان و امریکا تاکید دارد که ا فغانستان باید برای بهبود شرایط امنیتی تلاش بیشتر بکند زیرا به باور وی اطمینان از امنیت دراین کشور سبب گسترش سرمایه گذاری های بیشتری خواهد شد .  

 گزارشگر: نذیره عظیم کریمی واشنگتن دی سی

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …