بمباردمان مراکز تعلیمی و مواد مخدر طالبان در بدخشان

(Last Updated On: فوریه 7, 2018)

ماموریت حمایت قاطع خبر داده که نیروهای امریکایی در افغانستان حملات دقیق هوایی را بالای منابع درآمد، مراکز تعلیمی و شبکه های حمایتی شورشیان در ولایت بدخشان انجام داده است.

در خبرنامه ماموریت حمایت قاطع آمده است که این حملات در جریان ۹۶ ساعت گذشته بخاطر جلوگیری از سازماندهی و انجام اعمال تروریستی از سوی سازمان های نظیر جنبش اسلامی ترکستان شرقی در نزدیکی مرز تاجکستان و چین انجام شده است.

بر بنیاد خبرنامه، در این حملات شماری از وسایط نقلیه نظامی نیروهای افغان که قبلا دزدیده شده بودند و در حال تغییر یافتن به مواد انفجاری تعبیه نشده بودند، نیز تخریب شده است.

گفته شده که در جریان این حملات بمب افگن های بی ۵۲ امریکایی ۲۴ بمب هدایت شونده را بالای مواضع جنگی طالبان پرتاب کرده است.

ماموریت حمایت قاطع همچنان گزارش داده که در نتیجه حملات هوایی نیروهای امریکایی و عملیات های نیروهای افغان بیش از ۳۰ میلیون عایدات طالبان پس از ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ تا کنون از بین رفته است.

جنرال نیکلسون، فرمانده نیروهای حمایت قاطع به رهبری امریکا گفته است: “طالبان هیچ جایی برای مخفی شدن ندارد. برای هیچ گروهی تروریستی که کمر به آوردن خساره و خرابی به این کشور بسته اند، پناه گاهی امنی وجود نخواهد داشت.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …