برنامه جدید برای حمایت از تولیدات داخلی عملی می شود : اکلیل

(Last Updated On: ژوئن 3, 2016)

2

 وزارت مالیه می گوید به زودی برنامه جدید حمایت از تولیدات داخلی عملی می شود ، به گفته مسوولان دراین وزارت استفاده از تولیدات داخلی در اولویت قراردادهای دولتی قرارخواهند گرفت و تعرفه اجناس مشابه وارداتی بلند می رود.

وزیر مالیه می گوید وزارت احیا و انکشاف دهات به حمایت از صنایع روستایی ادامه می دهد تا این برنامه در تمام کشورسراسری شود.

صنعت کاران نیز خواستار حمایت دوامدار حکومت از تولیدات داخلی می باشند .

وزارت مالیه می گوید برنامه های گوناگون حمایت از تولیدات داخلی روی دست است ، به گفته وزیرمالیه تعرفه اجناس مشابه تولیدات داخلی بلند خواهد رفت و پس از این در تمام پروژه های دولتی از تولیدات داخلی استفاده می شود این مقام وزارت مالیه گفته است وزارت احیا و انکشاف دهات درتلاش حمایت از صنایع روستایی در سطح کشور می باشد.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه میگوید ” تلاش داریم تعرفه گمرکی بلند برود با حمایت از تولیدات داخلی در دراز مدت ما از اجناس وارداتی خلاص می شویم وزارت احیا و انکشاف دهات زمینه توسعه صنایع روستایی را فراهم کرده است”.

درهمین حال وزارت احیا و انکشاف دهات می گوید اگر امکانات مالی فراهم شود انان برنامه ی شان را در سراسرکشور توسعه می دهند.

نصیراحمد درانی وزیرانکشاف دهات گفت ” ما تجربه کافی داریم اگر وزارت مالیه از نگاه مالی حمایت بکند درتمام کشوراین برنامه را توسعه می دهیم “.

درعین زمان نمایشگاه سه روزه صنایع دستی که درباغ بابر گشایش یافته بود به پایان رسید شرکت کنندگان نمایشگاه از حکومت خواستار برگزاری نمایشگاه های بیشتر می باشند .

دراین   نمایشگاه حدود ۱۱۰ مولد از شش ولایت صنایع دستی شان را به نمایش گذاشته بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

میلر: نیروهای حمایت قاطع و افغان به تعهد شان برای کاهش خشونت‌ها پابند اند

(Last Updated On: فوریه 22, 2020)دوره هفت روزه‌ی کاهش خشونت‌ها امروز شنبه، ۳ حوت، آغاز …