برشنا: کابل و ده ولایت دیگر تا زمان نامعلوم بی‌برق خواهد ماند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2019)

شرکت برق افغانستان «برشنا» می گوید که چهار پایه برق از سوی طالبان در جریان یک هفته گذشته در ولایت بغلان و کندز تخریب شده و تمامی برق وارداتی به کشور قطع شده است.

همزمان با تخریب این پایه های برق به شمول پایتخت ده ولایت دیگر در تاریکی فرو رفته و کارهای بسیاری از فابریکه نیز متوقف شده است.

در همین حال شهروندان کشور می گویند که نبود برق آنان را به مشکلات مواجه کرده و گروه های مخالف نباید تاسیسات عامه را هدف قرار دهند.

در همین حال، شرکت برق افغانستان میگوید که طالبان دو پایه برق در بغلان مرکزی، یک پایه برق در دند شهاب الدین بغلان و یک پایه برق در ساحه اس قلان کندز را تخریب کرده که منجر به قطع تمامی برق واردتی ازبکستان و تاجکستان به کشور شده است.

وحیدالله توحیدی سخنگوی شرکت برق افغانستان میگوید که تلاش میکند این پایه ها را دوباره بازسازی کند، در صورت که کارمندان این نهاد اجازه ورود به محل رویداد را یافتند، “در گام نخست به گونه اضطراری برق کابل را وصل خواهیم کرد و در گام بعدی کار بازسازی پایه ها آغاز خواهد شد.”

شرکت برق افغانستان تاکید دارد که تا اکنون کار روی بازسازی پایه های برق به دلیل حاکمیت طالبان در آن مناطق آغاز نشده و کابل و ده ولایت دیگر تا زمان نامعلوم بی برق خواهد بود.

در سال های گذشته برق در شهر کابل، تنها در فصل سرما، با مشکل رو به رو می‌شد اما بهار امسال و در ماه‌های پسین، این مشکل شهریان کابل را شاکی ساخته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

احزاب طرفدار دسته انتخاباتی دولت‌ساز بر شمارش آرای غیربایومتریک تأکید دارند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) احزاب سیاسی همسو با دسته انتخاباتی دولت‌ساز، بر شمارش …