خبرهای تازه

برخی از مناطق در افغانستان با خطر هراس افگنی رو به رو است

(Last Updated On: ژانویه 7, 2016)

vlcsnap-2016-01-07-09h09m46s80کاخ سفید و وزارت دفاع امریکا می گوید که، هنوز هم برخی از مناطق در افغانستان با خطر هراس افگنی رو به رو است.

 

مقامات ارشد امریکایی در پنتاگون و کاخ سفید یاد آور می شوند که به بارک اوباما در مورد وضعیت افغانستان به ویژه هلمند نیز معلومات داده شده است.

 

این نگرانی همزمان با کشته شدن یک سرباز و زخم برداشتند دو سرباز دیگر امریکایی در ولایت هلمند ابراز می شود.

 

از سوی دیگر برخی منابع از گیر ماندن بیست سرباز امریکایی در محاصره هراس افگنان خبر میدهد.

 

دستکم بیست سرباز ویژه امریکا در داخل ساختمانی در هلمند گیر مانده اند.

 

پیش از این گزارش شده بود که یک سرباز ویژه امریکایی که در یک عملیات مبارزه با ترویزم درگیر بودند کشته شده است و دو سرباز دیگر زخمی شده و همچنان یک چرخبال نیروهای امریکایی نیز سقوط کرده است.

 

در پی این رویداد شبکه تلویزونی فاکس نیوز امریکا به نقل از مقام هایی امریکایی گفته است که بیست سرباز ویژه این کشور در ولسوالی مارجه هلمند در محاصره طالبان و سایر گروه های دهشت افگن گیر مانده اند.

 

کاخ سفید می گوید که رویداد های اخیر در افغانستان بیانگر آن است که این کشور هنوز یک مکان خطرناک است. همزمان با این، سخنگوی وزارت دفاع امریکا نیز وضعیت در افغانستان و به ویژه هلمند چالش بر انگیز است.

 

سخنگوی وزارت دفاع امریکا پیتر کوک میگوید، یک سرباز ما هنگام انجام ماموریت آموزشی، مشورت دهی با همتاهای نیروهای عملیات ویژه افغان شان در مارجه کشته شد و دو تن دیگر آنها زخم برداشت. اما ما در مورد آینده دولت و نیروهای امنیتی افغان با کمک و حمایت امریکا و سایر همکاران بین المللی آن مطمئن هستیم.

 

وزارت داخله کشور می گوید، در عملیات تصفیوی نظامی بیشترین تلفات به مخالفان مسلح دولت وارد شده است و وضعیت امنیتی در هلمند روبه بهبود است .

 

در همین حال مقامات در وزارت های داخله و دفاع افغانستان نبرد سربازان امریکایی در هلمند و محاصره شدن آنان را رد کرده میگویند آنان در محاربه نبودند که در محاصره باشند .

 

About Ariana News

Check Also

انفجار در هرات پنج کشته و ۲۰ زخمی برجا گذاشت

(Last Updated On: می 18, 2019) در نتیجه یک انفجار در ولسوالی اوبه ولایت هرات …