خبرهای تازه

برای نخستین بار در افغانستان روند صدور ویزه ورودی آغاز شد

(Last Updated On: فوریه 19, 2018)

برای نخستین بار در افغانستان روند صدور ویزه ورودی آغاز شد و یک سرمایه گذار امریکایی در فرودگاه کابل این ویزه را دریافت کرد.

یک سرمایه گذار امریکایی نخستین فردی است که نخستین ویزه ورودی را  در فرودگاه کابل دریافت می کند. این سرمایه گذار هدف از آمدن اش به افغانستان را بررسی فرصت های سرمایه گذاری می داند.

 آقای بریت دالتن گفت: “این چیز بسیار خوب است در دیگر کشور ها این گونه ویزه ها برای رشد سرمایه گذاری معمول است. فرصت های زیادِ برای سرمایه گذاری در افغانستان وجود دارد اما ناامنی یکی از نگرانی های عمده ماست حالا من می خواهم در بخش هوانوردی در این کشور سرمایه گذاری کنم.”

مشاوریت ارشد رییس جمهور در امور مالی و سرمایه گذاری هدف از آغاز این روند را جلب سرمایه گذاری خارجی در کشور می داند و تاکید می ورزد که از این پس هر سرمایه گذار میتواند برای سه سال از فرودگاه کابل ویزه ورودی دریافت کند.

 آقای سمیر رسا، مسوول ارتباط عامه مشاوریت رییس جمهور در امور مالی و بانکداری

بیان داشت:” پیش از این بازرگانان و سرمایه گذاران مکلف بودند روزها و هفته ها برای دریافت ویزه افغانستان در سفارت ها در بیرون کشور منتظر بمانند.”

با این حال، وزارت تجارت می گوید که فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در کشور وجود دارد اما روند سرمایه گذاری خارجی در کشور کاهش چشم گیری داشته است.

 پیشتر بار ها از کند شدن روند سرمایه گذاری در افغانستان شکایت شده بود؛ عامل کاهش سرمایه گذاری به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی، وضعیت ناامن افغانستان گفته می شود.

About Ariana News

Check Also

منابع از آغاز دور تازه گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در قطر سخن می‌زنند

(Last Updated On: می 18, 2019) دور تازه گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در قطر، پس از عید …