برای بیش از ۴۰۰ خانواده ولسوالی درقد تخار مواد خوراکی والبسه توزیع گردید

(Last Updated On: ژانویه 16, 2016)

vlcsnap-2016-01-16-13h01m28s81پس از آزادسازی ولسوالی درقد ولایت تخار از تسلط طالبان برای بیش از ۴۰۰ خانواده از باشندگان مرکز این ولسوالی که به ولسوالی های همجوار بیجاشده بودندودوبارهسر خانه وکاشانه شان بازگشت کردند؛مواد خوراکی والبسه باب توزیع گردید.

محمد یاسین ضیا والی تخار وعبد الرزاق زنده رییس مبارزه باحوادث تخار میگویند، تیم های سروی را بخاطر شناسایی متضررین به روستاهای دوردست این ولسوالی اعزام کردند وقرار است پس از سروی وشناسایی متضررین باهماهنگی نهاد های امداد رسان خیریه تمامی مستحقین متضررراتحت پوشش قرار دهند.

باشندگان این ولسوالی که در سقوط درقد به دست طالبان به ولسوالی های همجوار مهاجر شده بودند وپس از آزاد سازی این ولسوالی دوباره به خانه هایشان برگشته اند این مساعدت هارا بسنده ندانسته میگویند، در جنگ این ولسوالی بیشتر منازل مسکونی شان اسیب دیده؛ خواهان همکاری حکومت در اعمار خانه های مان هستیم.

به گفته مسوولان امنیتی از آغاز عملیات تاحال ۳۰ نفر ازگروه طالبان کشته ومجروح ۲۰ نفر اسیر و ۴۰ نفردیگر از اعضای این گروه با سلاح های دست داشته شان به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند.

این درحالیست که، کمتر از یک هفته میشودکه ولسوالی درقد پس از سه ماه از کنترول گروه طالبان خارج و به اداره نیروهای امنیتی درآمده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

انفجار موتربم در لغمان؛ چهار تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) در نتیجه انفجار موتربم در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان …