بدون حضور نیروهای خارجی مشکلات امنیتی در هلمند حل نه خواهند شد

(Last Updated On: فوریه 5, 2016)

vlcsnap-2016-02-05-11h08m58s227مسوولان در ولایت هلمند میگویند که، بدون حضور نیروهای خارجی مشکلات امنیتی درین ولایت حل نه خواهند شد.

نزدیک به یک سال میشود که، با خارج شدن نیروهای خارجی از این ولایت جنگ و حملات طالبان مسلح افزایش یافته و حالا جنگ به اطرف شهر لشکرگاه رسیده است.

بشیر احمد شاکرمسول کمیته امنیتی شورای ولایتی هلمند میگوید که، برای کنترول جنگ های فعلی در این ولایت به نیروهای خارجی ضرورت است.

عبدالجبارقهرمان عضو شورای ملی و مسوول اوپراتیفی در هلمند میگوید، اگر نیروهای خارجی باردیگر به این ولایت اعزام گردد در حمایت نیروهای افغان از آن کار گرفته خواهد شد.

آنها میگویند؛ گرچه به صورت رسمی تا هنوز از آمدن دوباره نیروهای خارجی به این ولایت چیز نه شنیده، اما اگر اعزام گردد از آنها استقبال خواهند کرد.

میرزاخان رحیمی والی هلمند میگوید که؛ نه تنها در بخش نظامی به نیروهای خارجی ضرورت است، بلکه در آموزش نیروهای افغان و دیگر عرصه های انکشافی نیز به نیروهای خارجی ضرورت احساس میشود .

وی افزوده است؛ تاهنوز دراین مورد کدام تصمیم گرفته نشده، اما اگر بیایید مشکلات حل خواهند شد . گرچه تا هنوز مقامات دولتی به طور رسمی اعزام دوباره نیروهای خارجی به این ولایت را تائید نه کرده، اما گفته میشود که شاید نیروهای خارجی بار دیگر به این ولایت اعزام گردد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …