با مجیب زدران؛ جوان ترین بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان بیشتر آشنا شوید

(Last Updated On: مارس 23, 2019)

مجیب الرحمان زدران یکی از جوان ترین بازیکن تیم ملی کرکت کشور می باشد، که در سال ۲۰۰۱ میلادی در ولایت جنوبی خوست به دنیا آمد.

این ملی پوش کشور، علاقه به کرکت را از همان ایام کودکی بروز داد و توانست در سالی ۲۰۱۵ میلادی، افتخار پوشیدن لباس تیم ملی زیر ۱۹ سال را بدست آورد.

درخشش او در ترکیب تیم ملی زیر ۱۹سال در رقابت های قهرمانی آسیا ۱۹ ساله‌گان که با قهرمانی افغانستان همرا بود، چشم نواز و زیبا بود تا اینکه که، حضور او در تیم ملی کرکت کشور را کلید زد.

مجیب زدران نخستین بازی در ترکیب تیم ملی کرکت کشور را در ماه دسمبر سال ۲۰۱۷ میلادی در وزشگاه کرکت شارجه برابر تیم ملی کرکت ایرلند انجام داد و تا اکنون برای تیم ملی کرکت کشور ۲۸ بازی یک روزه انجام  داده و در دوران حضورش برای تیم ملی کرکت کشور توانسته ۵۱ ویکت را به دست آورد.

مجیب ستاره آینده دار کشور، تا حال ۹ بازی ۲۰ آوره انجام داده که در طول این بازی ها، ۱۱ بازیکن حریف را از میدان بازی بیرون ساخته است. نمایش زدران ۱۹ ساله، در ترکیب تیم ملی کرکت افغانستان، توجه جهانیان را به خود جلب کرده و در سال ۲۰۱۸ میلادی برای نخستین بار از سوی تیم کینگز ایلون پنجاب در رقابت های لیگ برتر کرکت هند با چهار صد لک کلدار هندی به امتیاز خریداری شد که امسال نیز برای این تیم بازی خواهند کرد.

مجیب زدران همچنان برای تیم های مختلف در لیگ های معتبر کرکت جهان همچون لیگ برتر کرکت استرالیا یا بیگ باش، لیگ برتر کرکت بنگله دیش، لیگ برتر کرکت ۱۰ آوره امارات متحده عرب بازی کرده و در هم اکنون برای نخستین بار از سوی تیم میدل سیکس برای رقابت های لیگ برتر کرکت انگلستان نیز به امتیاز خریداری شده است.

گزارشگر: عبیدالله انوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

ذکریا مشت‌زن افغان بر حریف نایجریایی اش غالب شد

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)ذکریا زمانی مشت‌زن حرفه یی کشور یکبار دیگر «گابینگا» حریف …