بانک جهانی 22 میلیون دالر را برای توسعه بازارمحصولات داخلی افغانستان کمک می کند

(Last Updated On: مارس 13, 2013)

بانک جهانی 22 میلیون دالر را برای حمایت از صنایع داخلی و انکشاف مارکیت های جدید در افغانستان کمک می کند.

مقام ها در وزارت تجارت و صنایع می گویند که این پول برای حمایت بیشتر از صنایع داخلی و بازاریابی برای تولیدات داخلی مصرف خواهد شد.

انوارالحق احدی وزیر تجارت و صنایع گفت که هدف از این برنامه ایجاد رقابت مثبت میان تاجران و سرمایه گذاران در کشور می باشد.

به گفته او، تا کنون این فضای مثبت رقابتی به وجود نیامده، اما حکومت در تلاش ایجاد این رقابت و حمایت از تولیدات داخلی است.

در همین حال رابرت جی سام رییس بانک جهانی در افغانستان می گوید که آنان در صدد افزایش زمینه های اشتغال در این کشور می باشند.

او گفت: ” افغانستان درس های مثبت از تمام جهان برای عملی ساختن اقتصاد بازار دارد که این خود یک دست آورد برای این کشور است، اما این به سمت وسو دادن نیاز دارد تا موفق شود و ما این روند را حمایت می کنیم تا بیشتر مردم افغانستان صاحب یک شغل شوند”.

اما اتاق تجارت و صنایع با انتقاد از شیوه مصرف این کمک ها می گوید که این روند تا کنون نتوانسته است مشکلات در بخش تولید را حل کند.

قربان حقجو رییس هیات عامل اتاق تجارت و صنایع گفت که تا کنون میلیون ها دالر از سوی کشورهای مختلف به ویژه امریکا به مصرف رسیده، اما نتیجه موثری نداشته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در دو انفجار در خوست ۹ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آگوست 22, 2019) در دو انفجار در ولایت خوست، پس از چاشت …