خبرهای تازه

بانک جهانی سه صدو بیست وپنج میلیون دالر به حکومت افغانستان مساعدت می‌کند

(Last Updated On: فوریه 7, 2019)

قرار داد سه صدو بیست و پنج میلیون دالر کمک روز گذشته( چهارشنبه، ۱۷ دلو) میان وزارت مالیه و بانک جهانی امضا به رسید.

این وزارت در نظر دارد به کمک بانک جهانی سه پروژه بزرگ ملی را راه اندازی کند. هزینه این پروژه‌ها سه صدو بیست و پنج میلیون دالر گفته می‌شود، که از سوی  بانک جهانی به شکل کمک بلاعوض پرداخته می شود.

به گفته ی مسوولان در وزارت مالیه این کمک در بخش‌های سرمایه گذاری در شهرداری‌ها و انکشاف آنها، کار یابی در نهادهای دولتی در سرتاسر کشور، و برنامه تغییر حکومت به مصرف می‌رسد. 

با این حال مسوولان در وزارت مالیه نیز می گویند که در برنامه کار یابی نقش سکتور خصوصی ارزنده است و به همین دلیل حمایت برخی کشورها از سکتور خصوصی جریان دارد.

همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه می‌گوید: “اگر یک کشوری برای ما صد میلیون دالر کمک می‌کند، اگر این پول شکلی مصرف شود که بتواند پنجصد،یا یک میلیارد دالر را در سرمایه گذاری خصوصی به ما آورده بتواند، تاثیر آن بالاتر میباشد.”

با این حال، شوبهام چهودری، رییس بانک جهانی در کابل، از ادامه کمک‌های این بانک در برنامه اصلاحات در نهاد های حکومتی اطمینان می‌دهد. به گفته ی وی از این طریق مبارزه  خوبی با بی کاری و فقر در افغانستان صورت می‌گیرد.

آقای چهودری اظهار می‌دارد: “ما کمک و همکاری خود را با  حکومت افغانستان ادامه می دهیم تا اینجا برای مردم زمینه کار مهیا شود. با سکتور خصوصی نیز همکاری شود تا نقش خود را در ایجاد کار ایفا کنند.”

در همین حال وزارت مالیه می گوید این وزارت در تلاش است تا برای سرمایه گذاری بیشتر با سکتور خصوصی همکاری کنند تا زمینه کاریابی برای شهریان در کشور مهیا شود.   

About Ariana News

Avatar

Check Also

زمان: طالبان با گروه‌های هراس‌افگن دیگر ارتباط قوی دارد

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019)ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه کشور میگوید که هنوز هم …