خبرهای تازه

بانکی مون از پروسه صلح با حزب اسلامی، ابراز حمایت کرد

(Last Updated On: می 23, 2016)

ghani qatar

رییس جمهور افغانستان قبل از ظهر روز گذشته در حاشیه شانزدهمین نشست دوحه تحت عنوان ثبات و آسایش برای همه؛ که، در کشور قطر برگزار گردیده بود، با بانکی مون سرمنشی سازمان ملل متحد دیدار کرد.

در این دیدار بانکی مون از اقدامات حکومت افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص پروسه صلح و گفتگو های اخیر با حزب اسلامی، حمایت خویش را ابراز داشت.

وی گفت که، محتوای توافقنامه پیشنهادی متذکره را بررسی می کند، تا در پرتو آن ملل متحد اقدامات لازم را انجام دهد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان در این رابطه ابراز نمود که، توافقنامه مذکور بر اساس مندرجات قانون اساسی افغانستان می باشد و از اینکه ملل متحد در زمینه آمادگی همکاری نشان داده است، سپاسگزاری می کنم.

در این دیدار بانکی مون از آمادگی های که برای کنفرانس های وارسا و بروکسل گرفته شده است، ابراز خرسندی نمود و اظهار امیدواری کرد که، کنفرانس های مذکور نتایج مثمری را در پی داشته باشد.

در این دیدار، در مورد تغییرات جدید در رهبری دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان و آغاز کار آقای تادامیچی یوماموتو بحیث نماینده جدید آن سازمان صحبت شد و سرمنشی سازمان ملل متحد از همکاری های رییس جمهور  و دولت اسلامی افغانستان با این سازمان، قدردانی نمود.

رییس جمهور غنی ضمن اینکه نقش ملل متحد را مهم توصیف نمود، از پیشنهاد سفر هیات شورای امنیت آن سازمان به افغانستان استقبال کرده گفت که، دولت اسلامی افغانستان آماده پذیرایی هیات مذکور می باشد.

سرمنشی سازمان ملل متحد گفته است؛ آرزومند است که، بزودترین فرصت از افغانستان دیدن کند و از رییس جمهور خواست که دولت سلامی افغانستان کنوانسیون تغییر اقلیم را تصویب کند.

رییس جمهور غنی غنی تاکید نموده است  که، یک گروه کاری را موظف می سازد که تا پایان سال جاری این موضوع را نهایی نماید.

About Ariana News

Check Also

سکات میلر از حضور گروه داعش و القاعده در افغانستان ابراز نگرانی کرد

(Last Updated On: می 21, 2019) جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو و امریکایی در …