باغداران از توزیع کمک ها برای افراد معین ابراز نگرانی کردند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2016)

2

شماری از باغداران مدعی اند که وزارت زراعت با آنان هیچ کمکی نکرده است این افراد می گویند برخی کمک های مشخص شده   برای افراد معینی توزیع می شود، درهمین حال اتاق تجارت وصنایع نیز از وزارت زراعت می خواهد که برای معیاری شدن محصولات باید باغداران مورد حمایت قرار بگیرند.

درهمین حال حال وزارت زراعت می گوید انان می کوشند برای مشکلات موجود راه حل جستجو کنند.

شماری از باغداران وزارت زراعت را انتقاد کرده می گویند در زمینه های فراهم کردن تجهیزات عصری جمع آوری محصولات و بازار فروش میوه های تازه با انان همکاری نکرده است این باغداران مدعی اند کمک های که به نام کشاورز و باغدار می آید ازسوی وزارت برای ملک های روستا ها داده می شود .

آدم خان باغدار قندهار میگوید ” وزارت زراعت از حال باغداران هیچ خبر نیست برای افزایش محصولات ما هیچ کمکی صورت نگرفته است”.

محمد حفیظ باغدار قندهارگفت ” محصولات ما خیلی کم است دولت و وزارت در قصه ما نیست همیشه ده ها تن میوه خراب می شود کسی صدای ما را نمی شنود”.

اتاق تجارت و صنایع نیز تایید می کند که با باغداران در ولایت قندهار کمک نشده و انان در ابتدایی ترین بازار ها هم دسترسی ندارند.

یونس مهمند معاون اتاق تجارت و صنایع ” ازسوی وزارت برای افزایش و معیاری شدن محصولات کمک نشده است برای میوه های تازه و خشک قندهار بازار فروش نیست این یک مشکل است”.

اما وزارت زراعت می گوید برای حل مشکلات ومعیاری شدن محصولات به تلاش های خود ادامه می دهد .

میرامان الدین حیدری میگوید ” رهبری ما درتلاش حل مشکلات است تا محصولات باغداران معیاری شود”.

اتاق تجارت و صنایع در کنار وزارت زراعت وزارت تجارت را نیز انتقاد می کند و می گوید برای بسته بندی معیاری محصولات و بازاریابی این وزارت هم کارمهمی انجام نداده است.

گزارشگر: اسلم حجاب

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات روند تفتیش و بازشماری آراء را متوقف کرد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019) کمیسیون مستقل انتخابات، با صدور فیصله نامه‌ی، امروز چهارشنبه …