خبرهای تازه

باشنده گان پکتیا از بلند رفتن قیمت مواد اولیه شاکی اند

(Last Updated On: ژانویه 11, 2020)

باشنده گان ولایت پکتیا از بلند رفتن قیمت مواد اولیه در آن ولایت شکایت داشته و از حکومت خواستار توجه در این مورد هستند.

 باشنده گان این ولایت ادعا دارند که پس از رایج شدن پول افغانی در این ولایت، دکانداران نرخ مواد اولیه را بلند برده اند. آنان می‌گویند که پیش از این مواد اولیه ب پول کلدار به فروش میرسید اما حالا به همان نرخ به پول افغانی به فروش میرسد. باشنده گان پکتیا از حکومت می‌خواهند تا جلو این خودسری ها گرفته شود.

عبدالوکیل، یکتن از باشنده شهر گردیز میگوید که مواد اولیه به همان نرخ که به کلدار فروخته میشد حالا به افغانی فروخته میشود. او از دولت تقاضا میکند تا یک نرخنامه برای دکانداران تعیین کند تا جلو همچنین حالت گرفته شود.

مقامات این ولایت این مشکل باشنده گان را میپذیرند و تاکید دارند که به زودی یک کمیته برای کنترول نرخ های مواد اولیه در این ولایت ایجاد می‌شود. عبدالله حسرت، سخنگوی والی پکتیا، میگوید که پروسه تطبیق پول افغانی در بازار این ولایت موفقانه به پیش میرود و در حال تکمیل شدن است. او می افزاید که در باره نرخ ها واقعاً شکایت وجود دارد و آنها اقدامات جدی در این مورد روی دست گرفته اند.

این در حالیست که در چند ماه اخیر مقام‌ها و باشنده گان شماری از ولایات در برابر جلوگیری از واحد پولی کشور های همسایه و رایج شدن پول افغانی کمپاینی را راه اندازی نموده که این کمپاین با استقبال شهروندان روبرو شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ثبت نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات

(Last Updated On: فوریه 24, 2020)در پی ثبت نخستین واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات، …