خبرهای تازه

بازداشت جنگجویان ایرانی و پاکستانی گروه داعش در ولایت ننگرهار

(Last Updated On: می 30, 2017)

نیروهای امنیتی افغان، 11 داعشی را در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان بازداشت کرده اند که شهروندان ایران و پاکستان نیز شامل آنان است.

فرمانده پولیس ننگرهار به روز دوشنبه در صحبت با آریانانیوز گفت که گروه داعش تلاش دارد تا در این ولایت پیشروی کند اما آنان تا اندازه ای جلو فعالیت های این گروه را گرفته اند.

عبدالرحمن رحیمی فرمانده پولیس ننگرهار که با خبرنگاران صحبت می کرد گفت: “در جمله افراد بازداشت شده گروه داعش بر علاوه افغان های فریب خورده و کسانیکه غلام بیگانه ها شده اند، اتباع پاکستانی و ایرانی نیز شامل می باشند.”

بازداشت شده گان نیز به جرم شان اعتراف می کنند و می افزایند که در مدارس پاکستان درس خوانده اند.

محمد یاسر، شهروند ایران و عضو گروه داعش گفت: “از ایران، از آزربایجان غربی من را از طریق تلگرام فریب داده اند و به گروه داعش پیوستم، اول از نیمروز آمدم کابل، دو شب را در کابل در هوتل گذراندم و بعداً از کابل به ولسوالی چپرهار رفتم.”

از سوی هم، فخرالدین، شهروند کشور پاکستان و عضو گروه داعش علاوه کرد: “من در پاکستان زندگی کرده ام، آنجا ظالمی بنام عبدالرحمان بود ما را دوپه کرد، ما را آورد، از کرده خود پشیمان هستم، بخاطریکه من آنجا وضعیت اردوی ملی را دیدم بسیار خوشحال شدیم.”

به گفته فرمانده پولیس ننگرهار در جریان 3 هفته گذشته 27 عملیات بر ضد گروهای مخالف مسلح دولت در این ولایت راه اندازی شده است که در نتیجه 214 مخالف مسلح کشته و 61 تن دیگر شان زخمی شده اند.

رحیمی افزود: در جریان این عملیات ها 84 فرد مشکوک بازداشت شده و 43 میل سلاح مختلف النوع با هزاران فیر مرمی و هشت عراده واسطه نقلیه نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

از سویی هم به گفته فرمانده پولیس در سه هفته گذشته 48 رویداد جنایی  در این ولایت اتفاق افتاده که در پیوند به آن 43 تن بازداشت شده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …