خبرهای تازه

ایزدیار: اعلام نتایج ابتدایی انتخابات در شرایط کنونی کشور را به بحران خواهد کشاند

(Last Updated On: جولای 8, 2014)

Sena

معاون مجلس سنا اعلام نتایج ابتدای انتخابات دور دوم ریاست جمهوری رادر شرایط کنونی به خیر کشور ندانسته به این باور است که اعلام نتایج ابتدایی پیش از جدا سازی آرای پاک از نا پاک، کشور را به طرف بی باوری و بحران خواهند کشاند.

وی از حکومت افغانستان، کمیسیون مستقل انتخابات و سازمان ملل متحد خواست که به خاطر مصلحت و منافع ملی کشور تصمیم جدی را در این مورد اتخاذ کنند.

محمدعلم ایزد یارمعاون مجلس سنا گفت:” هنوزهم سر وقت است و امیدوار استیم که حکومت افغانستان، کمیسیون های محترم انتخابات، جامعه بین المللی و هچنان هردو تیم انتخاباتی بخاطر مصلحت آینده و منافع افغانستان جدی تصمیم بگیرند تا آرای پاک از آرای نا پاک جداشود”.

اما به باور شماری دیگر از اعضای مجلس سنا در اعلان نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات خارجی ها به ویژه امریکا دخالت نموده است. که در کنار این برخی دیگری از اعضای این مجلس نتایج را به موقع دانسته و گفته اند که نتایج به اساس آرای مردم اعلام شده است.

داود اساس عضو مجلس سنا گفت:” متاسفانه که روز گذشته اعلام نتایج ابتدایی انتخابات از طرف (جان) اعلام شد، که برای مردم افغانستان جای بسیار تاسف آور است”.

به باور آقای اساس اعلام نتایج انتخابات در شرایط کنونی از طرف کمیسیون مستقل انتخابات تجاوز بالای حق مردم افغانستان است.

اما امان الله عضو مجلس سنا اعلام نتایج ابتدایی انتخابات را به موقع خواند و گفت که آرای اعلام شده نتیجه خواست مردم بوده است.

انتظار میرود نتیجهء نهایی انتخابات ریاست جمهوری در ۳‍۱ سرطان اعلام شود، اما افزایش تنش های انتخاباتی به اعلام نتایج نهایی نیز سایه افگنده است.

.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …