ایران: هواپیمای اوکراینی به صورت غیر عمدی هدف موشک ضد هوایی قرار گرفته است

(Last Updated On: ژانویه 11, 2020)

کشور ایران پذیرفت که هواپیمای مسافربری اوکراینی، در اثر خطای انسانی و به صورت غیر عمدی، هدف موشک ضد هوایی قرار گرفته و سرنگون شده است.

خبرگزاری‌های ایران صبح امروز، با صدور اعلامیه ای از ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور، ساقط شدن هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را بر اثر اصابت موشک ضد هوایی پذیرفتند.

در این اعلامیه آمده است که “در ساعات پس از انجام عملیات موشکی، پرواز های جنگی نیروهای تروریست آمریکایی در پیرامون کشور افزایش یافته و برخی اخبار نیز از مشاهده اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی در کشور به واحدهای دفاعی واصل و اهداف متعددی در برخی صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسیت بیشتر در مجموعه‌های پدافند هوایی گردیده است. در چنین شرایط حساس و بحرانی، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی(ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی می‌گردد.”

این در حالی است که مقام های ایرانی در دو روز گذشته بارها اخبار و ادعای مقام های کشورهای غربی درباره شواهد مرتبط با هدف قرار گرفتن این هواپیما را قویاً تکذیب و آن را غیر ممکن خوانده بودند.

پیش از این چندین کشور به شمول کانادا، امریکا و بریتانیا گفته بودند که این هواپیما بر اثر اصابت موشک ساقط شده اما ایران آن را رد کرده بود.

هواپیمای اوکراینی صبح روز چهارشنبه پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی سقود کرد که در آن ۱۷۶ تن به شمول ۱۰ شهروند افغانستان جان باختند.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

پایان اختلافات درونی و ختم جنگ میتواند افغانستان را به صلح و ثبات برساند

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون گروه طالبان …