اوج گیری تنش های ورزش افغانستان به استعفای معاون کمیته ملی المپیک منجر شد

(Last Updated On: آگوست 12, 2015)

vlcsnap-2015-08-12-19h34m35s250

پس از برگزاری مجمع عمومی بورد اجرایی کمیته ملی المپیک و تصمیم برکناری فهیم هاشمی از ریاست این کمیته و البته رد چنین صلاحیتی از سوی فهیم هاشمی، داد محمد پاینده معاون کمیته ملی المپیک از سمت خود در المپیک و فدراسیون مشت زنی استعفا داد.

 

تنش و جنجال در ورزش افغانستان وارد فاز جدیدی شده است. دادمحمد پاینده اختری، خانه نشینی را به حضور در عرصه ورزش که به باور او، عرصه قدرتنمایی و جنگ بر سر چوکی و مقام شده است، ترجیح داد و از پست معاونیت کمیته ملی المپیک و ریاست فدراسیون بوکس، استعفا داد.

 

دادمحمد پاینده اختری معاون مستعفی کمیته ملی المپیک میگوید ” امروز بخاطر منافع شخصی خود میگویند که هاشمی کار نکرده است، هیچ کس از ده افغانی خود در تاریخ نمی گذرد، هاشمی به هزاران دالر خرج کرده است. چی مقصد دارد؟ غیبش را پروردگار می داند اما آدم ظاهر امر را می بینید و من که می بینم همین آدم کار کرده و می کند ولی او را نمی مانند.”

 

در عین حال یکی از مسئولین فدراسیون بوکس، فشارهای وارده را دلیل اصلی استعفای دادمحمد پاینده خواند.

منقوش نسیمی مربی تیم ملی بوکس در این مورد گفت ” از مقامات بالای خود از داکتر اشرف غنی و از داکتر عبدالله خواهش می کنیم که بزرگانی که نزدشان رفته اند برای زورآزمایی که معاون المپیک از کار کنار برود، این افراد را نگذارند.”

 

مسئولین کمیته ملی المپیک این تصمیم پاینده را یک تصمیم شخصی خوانده و به آن احترام می گذارند.

 

محمود حنیف سکرتر جنرال کمیته ملی المپیک میگوید “با این که از این مسئله ناراضی و نگران هستیم اما استعفای اشخاص در پست های انتخابی به عهده خودشان است و یک تصمیم شخصی می باشد.”

 

در حالی که هنوز مشخص نیست، این تصمیم معاون کمیته ملی المپیک مورد قبول این کمیته قرار خواهد گرفت یا خیر، تنها نکته ای که به خوبی مشخص شده، این است که ورزش افغانستان از روزهای پرافتخار گذشته، فاصله گرفته و عرصه قدرتنمایی های غیر ورزشی شده است.

About Ariana News

Check Also

کرام الدین کریم انگیزه اتهامات علیه خودش را دریافت پناهندگی میداند

(Last Updated On: ژانویه 3, 2019)کرام الدین کریم رییس تعلیق شده فدراسیون فوتبال، در گفتگوی …