خبرهای تازه

انفجار موتر بم در محل بودباش اتباع خارجی در شهر کابل

(Last Updated On: آگوست 1, 2016)

13884412_1059265837442790_2075227981_n

در نتیجه انفجار یک موتر بم در شهر کابل یک پولیس جان باخته و سه تن دیگر شان زخمی شدند.

عبدالرحمان رحیمی فرمانده امنیه شهر کابل در صحبت با رسانه ها با ابراز این مطلب گفت: در داخل کمپی که مورد هدف قرار گرفته است به هیچ فرد داخلی و یا خارجی آسیب نرسیده است.

این انفجار ساعت 1:30 دقیقه صبح امروز در مربوطات حوزه نهم شهر کابل رخ داد و صدای آن تقریبا” در بیشتر مناطق شهر شنیده شده است.

هدف این انفجار یک هوتل محل سکونت مقاطعه کاران خارجی که بنام “نورت گیت” مسما است بوده است و ظن آن می رود که در این حمله چهار تن دست داشته اند.

فرمانده پولیس کابل که در جمعی از خبرنگاران پس از رویداد صحبت می کرد گفت: زمانی که انفجار صورت می گیرد و مهاجمان دیگری که در نزدیکی محل انفجار بودند تلاش می کنند تا با سلاح های دست داشته خویش وارد کمپ “نورت گیت” شوند، دو گزمه پولیس که در نزدیکی های رویداد در گشت بودند، هم زمان به ساحه میرسند و با مهاجمان درگیر می شود و به آنها اجازه نمی دهند تا به هدف شان برسند.

وی می افزاید: هنگامیکه از ورود مهاجمان جلوگیری صورت گرفت مهاجمان به یک سرای پناه بردند که بعدا” در نتیجه یک عملیات نظامی که با روشن شدن هوا به ساعت 3:30 دقیقه آغاز شد از سوی پولیس از پا در آمدند.

گروه طالبان مسئولیت حمله را به عهده گرفته اند و ادعا دارند که به باشنده گان خارجی این محل تلفات سنگینی را وارد ساخته اند.

در حال حاضر تیم تحقیقاتی در محل مصروف بررسی رویداد می باشند.

این مجتمع که در نزدیک پایگاه هوایی بگرام است و تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد حدود سه سال قبل نیز هدف حمله پیکار جویان قرار گرفته بود.

برق بخش هایی از کابل پیش از این انفجار مهیب موقتا” قطع شد و شهروندان شهر را بیشتر هراسان ساخت.

گزارش های قبلی حاکی بود که شاید انفجار در یک تاسیسات ذخیره گاز روی داده باشد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …