انفجار در قندهار والی و سفیر امارات را زخمی کرد

(Last Updated On: ژانویه 11, 2017)

kdr

حوالی ساعت ۷:۰۰ شب سه شنبه در جریان نشست مقام های ولایت قندهار با سفیر امارات متحده عربی که در پیوند به صلح  در مهمان خانه ولایت قندهار برگزار گردیده بود، دو انفجار پی در پی صورت گرفته است.

 منابع به آریانا نیوز می گویند در این نشست هاشم خان کرزی پسر کاکای حامد کرزی، جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار و برخی از مقام های ارشد محلی حضور داشتند، اما همایون عزیزی والی قندهار، معاون والی و سفیر امارات متحده عربی در این رویداد زخم برداشته اند.

 منبع همچنین می گوید که این سه مقام ارشد به بیمارستان قول اردوی 205 قندهار جهت مداوا انتقال داده شده اند.

 صمیم خپلواک سخنگوی والی کندهار در صحبت با آریانانیوز تایید نمود که دو انفجار در بین مهمان خانه رخ داده است اما از دادن جزئیات بیشتر در مورد نوعیت انفجار و زخمی شدن والی این ولایت و مقام های دیگر سخنی نه گفت.

 تا کنون در مورد شمار تلفات این انفجار آمار ضد و نقیض ارائه شده است، اما گفته می شود که در این انفجار معاون والی قندهار، یما قریشی یکی از دیپلومات های سفارت افغانستان مقیم واشنگتن و پنج دیپلومات عرب کشته شده اند، اما والی قندهار و سفیر امارات متحده عربی در این رویداد زخم برداشته اند.

 تا کنون هیچ گروه مسوولیت این انفجار را بدوش نگرفته است.

 طالبان اعلام کردند که در حمله بالای مهمانخانه والی قندهار دست ندارند و ادعا نموده اند که رقابت های داخلی مقام های محلی علت این رویداد بوده است.

 این در حالیست که در همین روز طالبان مسئولیت حملات انفجاری در ولایت های کابل و هلمند را که باعث کشته و زخمی شدن بیش از صد تن گردید به عهده گرفتند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات روند تفتیش و بازشماری آراء را متوقف کرد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019) کمیسیون مستقل انتخابات، با صدور فیصله نامه‌ی، امروز چهارشنبه …