اندرابی با وجود اشتراک در ماموریت های دشوار به ترفیع چندانی نرسیده بود

(Last Updated On: آگوست 28, 2016)

andarabiفرمانده اکبر اندرابی که در دفع حمله طالبان بر دانشگاه امریکایی جان باخت در 8 سال ماموریت اش در قطعات ویژه نیروهای پولیس به ترفیع چندانی نرسیده بود، در حالیکه آگاهان نظامی می گویند: فرزندان و وابستگان مقام های دولتی بی هیچ تلاشی به رتبه های جنرالی و دگر جنرالی میرسند.

اندرابی از افسران نیروهای ویژه پولیس بود که در دفع بیشتر حملات گروه های شورشی در پایتخت در کنار همکاران دیگراش نقش کلیدی و بارز داشت. وی حدود 8 سال تمام با هم رزمانش در خطرناکترین و پیچیده ترین حملات گروه های هراس افگن سینه سپر کرد و شهروندان بسیاری را از کام مرگ بیرون آورد و نجات داد، اما با وجود قهرمانی های بی شمار در تمامی ماموریت هایش به رتبه ناچیز نظامی رسید.

نجیب الله دانش معاون سخنگوی وزارت داخله می گوید: “برای اندرابی ترفیع در جریان کارش اجرا شده و به رتبه لومری سارن رسیده بود، اما اندرابی بالاتر از مقام اش حایز اهمیت بود و اگر این ماموریت ادامه پیدا میکرد شاید به جایگاه خوبی در این قطعات می رسید”.

این در حالیست که به تازگی ها برخی از فرزندان و وابستگان مقام های بلند رتبه دولتی به رتبه های بلند نظامی دست یافته اند در حالیکه هیچ یک از آنان نه تنها دست آورد نظامی نداشته اند بل هیچ یک از آنان میدان های نبرد کشور را نیر به تجربه نگرفته اند اما یکی پی دیگر در حال بدست آوردن رتبه های بلند نظامی هستند.

عتیق الله امرخیل یکی از نظامیان پیشین کشور می گوید: “افراد برجسته که فداکاری و قهرمانی میکنند به دلیل نداشتن واسطه به جایی نمیرسند، اما کسانیکه چیزی هم نکرده به دلیل اینکه بچه فلانی خان است به رتبه جنرالی و دگر جنرالی میرسند”.

شام روز چهارشنبه اکبر اندرابی با همکارانش در حالیکه مصروف نجات دانشجویان، آموزگاران و ماموران دانشگاه امریکایی بودند در نبرد رو در رو با هراس افگنان با یک مامور قطعه ویژه جان باخت از وی یک کودک بجا ماند و اکنون خانواده اش را برای همیشه تنها گذاشته است.

گزارش: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل: حملات انتحاری در افغانستان ۷۰ درصد کاهش یافته است

(Last Updated On: ژوئن 19, 2019) با آن‌که در پنج ماه گذشته، بیش از پنج‌هزار …