انتقاد مولانا عبدالله از ارسال فورم های اضافی نتايج بازشماري آرا به دو ولايت

(Last Updated On: نوامبر 28, 2019)

مولانا عبدالله، یک عضو كميسيون مستقل انتخابات می گوید که ٢٥٠ فورم اضافي نتایج بازشماری آرا به ولايت قندهار و ٢٥ فورم  دیگر به ولايت كاپيسا بدون تصویب کمیسیون انتخابات فرستاده شده است.

عبدالله می افزاید، فرستادن فورم اضافي نتايج بازشماري ارا از سوي دبیر خانه كميسيون انتخابات بدون تصويب اعضاي كميسيون غير قانوني است و بايد مورد بازپرس قرار گيرد.

مولانا محمد عبدالله می گوید: ارسال فورم اضافي بازشماري آرا بدون تصويب كميسيون، بدون پلان، بدون شفافیت تكرار جريان انتخابات سال گذشته است. اگر چنین شده باشد، متخلف بايد به پنجه قانون سپرده شود”

اما ريس دبير خانه كميسيون مستقل انتخابات فرستادن فورم نتايج بازشماري شده را بدون تصويب كميسيون به ولايت ها را رد مي كند.

حبيب الرحمان ننگ می گوید: ” هیج فورم بازشماری به صورت اضافه فرستاده نشده است و اگر یکی هم شده باشد، دوباره گزارش می شود.”

 اين گفته ها از سوي مولانا محمد عبدالله عضو كميسيون در حالي مطرح شد كه حنيف دانشيار، عضو ديگر اين نهاد  گفته های مولانا عبدالله را شخصي خواند و همراه با رييس و ديگر اعضاي كميسيون نشست را ترك كردند.

مولانا محمد عبدالله  تاکید می کند: “٢٥٠  فورم نتايج به ولايت قندهار فرستاده شده جنايت است. چرا ٢٥ فورم به كاپيسا رفته؟ این باید بازپرس شود و كمیشنر كه خبر ندارد ضعف اش است.”

بازشماری آرا را  تیم ثبات و همگرایی و شمار دیگر از تکت های انتخاباتی تحریم کرده اند و اکنون ابراز آمادگی به برگزاری حرکت های گسترده مدنی کرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سقوط هواپیمای آمریکایی در غزنی؛ بقایای اجساد بدست آمده است

(Last Updated On: ژانویه 29, 2020)سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان روز گذشته، ۲۸ …