انتقاد رییس اجرایی از کم کاری های کمیسیون انتخابات در روند نام نویسی رای دهندگان

(Last Updated On: آوریل 17, 2018)

رییس اجرایی حکومت از کم کاری های کمیسیون مستقل انتخابات برای آگاهی دهی مردم مبنی بر شرکت در روند نام نویسی به شدت انتقاد کرده می گوید عدم اگاهی مردم از این روند سبب کمرنگ بودن حضور انان در مراکز ثبت نام شده است.

با گذشت چهار روز از آغاز روند نام نویسی برای انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی تاکنون بیش از ۴۸ هزار تن در این روند شرکت کرده اند.

 حضور مردم در مراکز ثبت نام نیز کمرنگ گفته می شود آنچه که رییس اجرایی دلیل آنرا عدم آگاهی دهی مردم از سوی کمیسیون انتخابات می داند و از کوتاهی های این کمیسیون در این زمینه انتقاد می کند.

آقای عبدالله عبدالله گفت:”نبود آگاهی عامه دلیل کمرنگ بودن مردم در مراکز است چون انتخابات خواست مردم است و در جریان اصلاحات انتخاباتی می تواند ثبت نام رای دهنده ها  از تقلب جلوگیری کند.”

احمد ضیا مسعود نماینده پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات  و معاون حزب جمعیت اسلامی که با شناسنامه اش در یکی از مراکز ثبت نام حضور یافته است که اطلاعات خود را درج فهرست رای دهنده گان سازد، می گوید واجدین شرایط باید برای شکستن انحصار قدرت نام نویسی کنند.

 این مقام پیشین حکومت افزود:”کار های کمیسیون به او شکل که انتظار داشتیم پیش نرفت از تمامی مردم می خواهم که بیاییند ثبت نام کنند و فرصت خوب است برای شکستن انحصار قدرت.”

افراد که در روند ثبت نام رای دهنده گان نام نویسی کرده اند امید وارند که چهره های جدید وارد مجلس نمایندگان افغانستان شوند آنان از تمامی شهروندان  واجد شرایط می خواهد که در برابر این روند بی تقاوت نباشند.

قرار است انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی افغانستان در ۲۸ ماه میزان سال جاری برگزار شود مرحله نخست روند ثبت نام رای دهنده گان که  روز شنبه هفته جاری آغاز شده تا ۲۳ ماه ثور در مراکز ولایات آدامه خواهد یافت و مرحله دوم این روند در ۲۵ ماه ثور در ولسوالی ها آغاز خواهد شد.

About Ariana News

Check Also

ریاست اجراییه: هیچ بهانه‌ی برای ناکامی مذاکرات صلح وجود ندارد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) ریاست اجراییه حکومت می‌گوید، اگر طالبان از فرصت به …