انتقاد تند نماینده گان مجلس از وجود فساد در قراردادهای وزارت دفاع و امور داخله

(Last Updated On: آوریل 11, 2018)

اعضای مجلس نماینده گان میگویند که وجود فساد در قرارداد های وزارت دفاع و امور داخله سبب شده تا اعاشه در زمان لازم به پاسگاه های نظامیان نرسد و بر روحیه آنان آسیب وارد شود.

محمد عارف رحمانی نماینده غزنی در مجلس گفت: “بسیاری از قرارگاه ها، تولی ها و کندک های نیروهای امنیتی از لحاظ اعاشه دچار مشکل هستند و باید این چالش بزرگ حل گردد.”

الله گل مجاهد نماینده کابل در مجلس اضافه کرد: ” وزارت ها در قرار داد های که انجام شده، حق و پول ملت را نمی دهند و این فساد را در حکومت نشان میدهد.”

در همین حال معاون اول مجلس نماینده گان همایون همایون تاکید می ورزد که وزارت های دفاع ملی و امور داخله میلیارد ها افغانی پول قراردادی ها را نپرداخته اند و این یکی از از عوامل عمده سقوط پاسگاه های امنیتی است.

آقای همایون تصریح نمود: “در قرارداد های وزارت دفاع ملی و داخله فساد گسترده وجود دارد. به شرکت ها و قرار دادی ها میلیارد ها افغانی پول شان داده نشده است. اکثریت اشخاص و افراد از قرار داد ها منصرف میشوند. به همین علت پوسته های امنیتی سقوط می کنند. حکومت باید در این راستا تصمیم قاطع بگیرد.”

نماینده گان مردم در مجلس تاکید ورزیدند که نظامیان کشور در برابر گروه های هراس افگن میجنگند و از مردم دفاع می کنند، اما نباید حقوق آنان نادیده گرفته شود و باید نیازمندی های آنان به گونه کامل حل گردد. درغیر آن پیشبرد جنگ چالش های زیادی را به همراه پیدا خواهد کرد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …