انتقادها از بکارگیری نیروهای امنیتی در فعالیت های سیاسی

(Last Updated On: مارس 18, 2019)

در حالیکه صدها نیروی ویژه مصروف به کرسی نشاندن فرمانده تازه ولایت بلخ بودند، طالبان حمله گسترده خود را بر بخش های از ولسوالی بالا مرغاب بادغیس آغاز کرده اند.

وزارت دفاع ملی می پذیرد در حمله طالبان بر پایگاه های نیروهای امنیتی پنجاه و هشت نیروی امنیتی به اسارت طالبان در آمده اند و پنجاه و هشت تن دیگر شان با تعدادی از افراد ملکی وارد ترکمنستان شدند که اکنون از مزر تروغندی داخل خاک افغانستان شدند.

حکومت افغانستان از بهر بکار گیری نیروهای امنیتی در کارهای سیاسی انتقاد می شود، می گویند که دولت بجای فرستادن صد ها نیروی ویژه از بهر معرفی فرمانده تازه پولیس بلخ آنان را در بالامرغاب می فرستاد تا از تلفات نیروهای امنیتی جلوگیری می شد.

جاوید کوهستانی، آگاه امور نظامی می گوید: “عدم مدیریت نیروهای امنیتی را به کام مرگ می برد و متاسفانه شماری از نیروهای ما هم در برابر مردم برای پیش برد خواست های شخصی استفاده می شوند.”

اسد الله ندیم، آگاه نظامی دیگری می افزاید: “این نوع بی برنامه گی ها می تواند کار را به دست دشمن بدهد و آنها پیروز شوند حکومت باید در این مورد توجه جدی داشته باشد.”

گروه طالبان نیز ویدیو های را منتشر کرده‌اند که در آن شماری از افراد با یونیفورم نیروهای امنیتی افغان دیده می‌شوند.

مناطق مختلف ولسوالی بالامرغاب، از جمله موریچاق در نزدیکی مرز ترکمنستان، در یک هفته گذشته شاهد درگیری‌های سنگین بین طالبان و نیروهای دولتی بوده است. هرچند رقم دقیق این نیروها روشن نیست اما گفته می شود که دو طرف تلفات سنگین پرداخته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …