خبرهای تازه

انتظارها از دو چهره ضد پاکستان و ضد طالب چیست؟

(Last Updated On: دسامبر 30, 2018)

سرپرست های وزارت های داخله و دفاع برای بهتر شدن وضعیت امنیتی امیدواری های را خلق کرده اند.

آگاهان می‌گویند  که اگر به این دو نامزد صلاحیت های قانونی داده شود؛ می‌توان در انتطار تغییر در اوضاع امنیتی بود. 

اسد الله خالد سرپرست وزارت دفاع و امرالله صالح سرپرست وزارت امور داخله؛ ریاست امنیت ملی را در کارنامه خود دارند و به چهره سیاست ضد پاکستان نیز مشهور اند.

این دو وزیر با شعارهای تازه تغییر معادله نبرد در آستانه‌ی مذاکرات صلح با طالبان به این وزارت ها آمده اند؛ آقای خالد به ارتش تحت فرمانش می‌گوید که سر دشمن تان را بزنید و سنگر شان را نیز بگیرد، و آقای صالح خودش را وزیر بی رحم در برابر جنایت کاران و دشمنان وطن می‌گوید.

اما پرسش اینجاست که آیا این دو چهره ضد طالبانی می‌تواند در وضعیت کنونی معادله جنگ را تغییر دهد؟

عتیق الله امرخیل آگاه امور نظامی میگوید: “اینها باید شعارهای شان را در عمل پیاده کنند و این می‌تواند که سبب بهبود وضعیت شود. اما اگر اندکی از وعده های شان کج روی کنند به نتیجه ای نمی رسیم.”

در همین حال انتظارها بر این است که دست سرپرست وزیران تازه داخله و دفاع در کارشان باز باشد؛ زیرا این‌ها از عهده مدیریت جنگ امروز افغانستان می‌توانند بیرون شوند.

میرزا محمد یارمند معین پیشین وزارت امور داخله می گوید: “صلاحیت ها برای این وزیران مهم است؛ هر دو چهره ضد پاکستان و از چهره های ضد طالبانی کار کشته اند، اما مهم این است که به آنها صلاحیت داده شود.”

این در حالی است که پس از آمدن امرالله صالح به کرسی وزارت امور داخله کارمندان این وزارت و پولیس از رفتن به سفارت خانه‌ ها منع شدند، همچنان پس از این اشتراک در مراسم عروسی، برنامه های عمومی و همچنان انجام دادن امور شخصی با یونیفورم نیز برای پولیس جرم پنداشته میشود.

در همین حال وزارت داخله میگوید که هدف از این تصمیم حفاظت از وقار منسوبان وزارت امور داخله و پولیس می باشد.

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله می گوید: “این برنامه برای حفظ وقار پولیس است و ما این برنامه را زیر نظارت داریم و عملی می کنیم؛ با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.”

این وزارت می‌افزاید که سرپیچی از این امر به معنی تمرد، نظم‌ شکنی، لطمه زدن به وقار پولیس و بی‌ حرمتی به لباس نظامی تلقی می‌شود؛ و با مرتکبان آن برخورد قانونی خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ترمپ در دیدار با غنی خواهان کاهش چشمگیر خشونت‌ها از سوی طالبان شد

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020) دونالد ترمپ، رییس جمهوری آمریکا، به رییس جمهور غنی …