انتخابات مجلس نمایندگان در غزنی بگونه حوزه ای برگزار می شود

(Last Updated On: ژوئن 25, 2018)

انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت غزنی به گونه حوزه ای برگزار خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که این ولایت را به سه حوزه انتخاباتی تقسیم کرده و قرار است تنها در غزنی انتخابات به گونه حوزه ای برگزار شود.

میرزا محمد حق پرست معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در مورد به آریانانیوز گفت: “با در نظر داشت یک سلسله مشکلاتی که رخ داده بود، کمیسیون انتخابات به این نتیجه رسید که ولایت غزنی به سه حوزه های انتخاباتی تقسیم شود.”

دروازه دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی از سوی شماری به دلیل آنچه که کوچک نشدن حوزه های انتخاباتی خوانده می شود، مسدود بود اما به گفته کمیسیون در آینده نزدیک این دفتر بازگشایی خواهد شد و روند نام نویسی رای دهندگان و نامزدان انتخابات در غزنی آغاز می شود.

هرچند که کمیسیون بیش از یک سال پیش طرح کوچک سازی حوزه های انتخاباتی را به ارگ سپرده بود اما رد این طرح از سوی ریاست جمهوری سبب شد که کمیسیون هر ولایت را به عنوان یک حوزه انتخاباتی اعلام کند.

غلام فاروق مجروح، عضو مجلس نمایندگان در مورد این تصمیم گفت: “متاسفانه این تصمیم مطابق به قانون صورت نگرفته اما بخاطر رفع یک مشکل کلان میتواند اثرات خوب داشته باشد.”

اکنون نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان غزنی تنها در یکی از سه حوزه انتخاباتی می توانند خود را نامزد کنند و با رای تنها همان حوزه سرنوشت آنان رقم خواهد خورد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

تنش‌ها بر سر گزینش رییس در مجلس نماینده‌گان

(Last Updated On: می 19, 2019) تنش‌ها میان طرفداران و مخالفان میررحمان رحمانی، رییس تازه …