انتخابات ریاست جمهوری کشور «۲۰۰ میلیون دالر» بودجه نیاز دارد

(Last Updated On: آوریل 8, 2019)

کمیسیون مستقل انتخابات میگوید که بر بنیاد خواست حکومت چگونگی مصرف انتخابات مشخص گردیده تا حکومت و نهادهای کمک کننده این هزینه را فراهم سازند.

این کمیسیون می‌افزاید که این طرح نهایی شده و ۲۰۰ میلیون دالر انتخابات های ریاست جمهوری، شورای ولایتی، شوراهای ولسوالی ها و انتخابات مجلس نمایندگان غزنی هزینه بر میدارد و بر اساس برنامه های عملیاتی این هزینه سنجیده شده است.

رحیمه عضو کمیسیون مستقل انتخابات میگوید: ” طرح بودجه انتخابات از سوی کمیسیون مستقل انتخابات نهایی و به حکومت فرستاده شده تا هزینه آن آماده شود.”

در همین حال نهادهای ناظر انتخاباتی میگویند که هزینه سنجیده شده از سوی کمیسیون انتخابات گزاف است و باید مورد غور و بررسی دوباره قرار گیرد.

یوسف رشید رییس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ابراز میکند: “هزینه‌ی را کمیسیون مستقل انتخابات برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص کرده زیاد است و باید انتخابات با این هزینه بزرگ راه اندازی نشود و باید مصرف آن به گونه لازم سنجیده شود.”

قرار است اعضای تازه کمیسیون مستقل انتخابات چهار انتخابات پیشرو را رهبری کند، اما برخی از احزاب راهکارهای این کمیسیون را برای برگزاری انتخابات شفاف سازنده نمی دانند و میگویند که باید این کمیسیون تضمین کند تا چالش های انتخابات های گذشته تکرار نخواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …