انتخابات ریاست جمهوری؛ کی ها نامزد هستند؟

(Last Updated On: دسامبر 20, 2018)

قرار است که روند نام نویسی کاندیدان ریاست جمهوری رسما روز شنبه هفته آینده آغاز شود.

تا اکنون چندین کاندید احتمالی انتخابات ریاست جمهوری به شمول نورالحق علومی و انوارلحق احدی، بسته های معلوماتی نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری را از کمیسیون مستقل انتخابات دریافت کرده اند.

در همین حال، احمد ولی مسعود رییس بنیاد شهید احمد شاه مسعود نیز امروز (پنجشنبه،۲۹ قوس)  به گونه رسمی نامزدی اش را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

احمد ولی مسعود، نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری می گوید: “از هفده سال به این طرف، با وجود اینکه پیشنهاد های فراوانی برای پذیرفتن کرسی معاونیت ریاست جمهوری و وزارت خارجه به من شد، اما من نخواستم با یک چوکی نمایشی تمام ارزش‌ها را زیر پا کنم. این بار با برنامه وفاق ملی، آماده‌ ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هستم و به رقابت‌های انتخابات می‌پردازم”. 

ظاهراً رایزنی های بعضی نامزدان احتمالی، برای تکمیل ساختن تکت های انتخاباتی شان تا هنوز بی نتیجه مانده است.      

بیشتر افرادی که تلاش برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری را دارند هنوز موفق به انتخاب معاونان شان نشده اند.

از سویی هم  کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تشکیلات این کمیسیون اصلاحات واقعی بمیان خواهد آمد.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: “کمیسیون انتخابات ۷۰ درصد آماده گی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دارد، روز شنبه رسماً روند ثبت نام نامزدان آغاز می شود، کمیسیون انتخابات می خواهد که در تشکیلات این کمیسیون پیش از رفتن به انتخابات اصلاحات واقعی به میان بیاید.”

با این حال، کمیسیون انتخابات امنیت را چالش در برابر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری میداند، اما این کمیسیون از ادامه رایزنی ها با حکومت و جامعه جهانی از بهر تمویل هزینه انتخابات ریاست جمهوری نیز خبر میدهد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …