خبرهای تازه

امضاء تفاهم‌نامه میان شرکت برق افغانستان و دادستانی کل

(Last Updated On: می 21, 2019)

شرکت برق افغانستان و دادستانی کل، تفاهم‌نامه گسترش هماهنگی میان دو نهاد را امضاء کردند.

مسوولان در شرکت برق افغانستان می‌گویند، پس از این افراد و نهادهایی که پول برق را در زمان مناسب پرداخت نمی‌کنند به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

به گفته ی آنان، در حال حاضر هزاران تن در کشور، بیش از ۷ میلیارد دالر از برق قرض‌دار استند.

امان‌الله غالب، رییس این شرکت می‌گوید: “در حال حاضر ما یک فهرست ۳۰۰ نفری را که پول برق شان را نپرداخته اند به دادستانی معرفی کرده ایم، پیش از این نیز برخی ها را به دادستانی معرفی کردیم و شماری از آنان حاضر شدند تا پول قرض شان را قست وار بپردازند.”

در همین حال، مسوولان در شرکت برق افغانستان می‌گویند، ۴.۵ میلیارد افغانی زورمندان و سیاسیون، ۲.۸ میلیارد نهادهای بازرگانی و ۷۵۰ میلیون افغانی مکان‌های مقدس قرضدار این شرکت استند.

همچنان، به گفته شرکت برق، ۵ میلیارد افغانی، اداره‌های حکومتی قرضدار شرکت برق استند که نصف آن از سوی وزارت مالیه پرداخته شده و وعده پرداخت نصف دیگر آن نیز داده شده است.

از سویی هم، دادستانی کل می‌گوید، افرادی‌که پس از این پول برق شان را در زمان مناسب نپردازند، مورد تعقیب عدلی و قضایی قرار خواهند گرفت.

نور حبیب جلال، معاون دادستانی کل اظهار می‌دارد: “ما می‌خواهیم در این مورد همکاری خود را با شرکت برق انجام دهیم و به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم تا از پرداخت پول مصارف برق سرباز زنند.”

این در حالی است که مشترکین برق در کشور می‌گویند که در بل، صرفیه برق از سوی کارمندان شرکت برق افغانستان، کم و زیاد نوشته شده و حق تلفی صورت می‌گیرد. آنان کتابچه برق را به جای بل ترجیح داده، شکایت می‌کنند که بل برق را دیرتر دریافت می‌کنند و بیم دارند که تاخیر در تحویلی صرفیهء برق باعث جریمه و یا قطع جریان برق آنها خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …