امریکا ۹ چرخبالش را از پاکستان پس گرفت

(Last Updated On: اکتبر 31, 2017)

مقام های خارجی میگویند، ایالات متحده امریکا ۹ چرخبالی را که در سال ۲۰۰۲ بخاطر نظارت در مسیر خط دیورند به ارتش پاکستان سپرده بود، واپس گرفت.

آگاهان امور نظامی میگویند، واپس گیری ۹ چرخبال از ارتش پاکستان بیانگر متعهد بودن امریکا به اعلام استراتیژی خویش در قبال افغانستان و جنوب آسیا است.

اسدالله ندیم، آگاه امور نظامی گفت: “این چرخبال ها تجسسی است که نوعیت ‌اش معلوم نیست، قرار دادش چندی پیش تکمیل شد. جانب امریکا حاضر نشد که قرارداد را تمدید کند. و این بیانگر قاطعیت موضوع امریکا در برابر پاکستان است.”

بعضی از آگاهان امور نظامی در کشور از امریکا میخواهند تا برای نابودی هراس افگنان، گام های بیش تر و جدی تری را علیه پاکستان بردارد.

اتمر، یکی دیگر از آگاهان اضافه کرد: “اگر تمام حرف همین باشد که ۹ چرخبال را از پاکستان میگیرند، یقینن که این هیچ تاثیری بالای ارتش پاکستان و سیاست پاکستان ندارد. اما میتواند یک سرآغازی یک سلسله تاثیرات روی پاکستان باشد.”

این در حالیست که پس از روی‌ کار آمدن حکومت دونالد ترامپ، رابطۀ امریکا و پاکستان هر روز بیش از پیش تیره‌ تر شده و اخیرا، این روابط بیش از هر زمانی میان دو طرف متشنج است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل: طالبان باید به گفت‌وگو با حکومت افغانستان حاضر شوند

(Last Updated On: ژوئن 20, 2019) طالبان باید به دور میز گفت‌وگوهای صلح با حکومت …