امریکا ۹ چرخبالش را از پاکستان پس گرفت

(Last Updated On: October 31, 2017 3:20 pm)

مقام های خارجی میگویند، ایالات متحده امریکا ۹ چرخبالی را که در سال ۲۰۰۲ بخاطر نظارت در مسیر خط دیورند به ارتش پاکستان سپرده بود، واپس گرفت.

آگاهان امور نظامی میگویند، واپس گیری ۹ چرخبال از ارتش پاکستان بیانگر متعهد بودن امریکا به اعلام استراتیژی خویش در قبال افغانستان و جنوب آسیا است.

اسدالله ندیم، آگاه امور نظامی گفت: “این چرخبال ها تجسسی است که نوعیت ‌اش معلوم نیست، قرار دادش چندی پیش تکمیل شد. جانب امریکا حاضر نشد که قرارداد را تمدید کند. و این بیانگر قاطعیت موضوع امریکا در برابر پاکستان است.”

بعضی از آگاهان امور نظامی در کشور از امریکا میخواهند تا برای نابودی هراس افگنان، گام های بیش تر و جدی تری را علیه پاکستان بردارد.

اتمر، یکی دیگر از آگاهان اضافه کرد: “اگر تمام حرف همین باشد که ۹ چرخبال را از پاکستان میگیرند، یقینن که این هیچ تاثیری بالای ارتش پاکستان و سیاست پاکستان ندارد. اما میتواند یک سرآغازی یک سلسله تاثیرات روی پاکستان باشد.”

این در حالیست که پس از روی‌ کار آمدن حکومت دونالد ترامپ، رابطۀ امریکا و پاکستان هر روز بیش از پیش تیره‌ تر شده و اخیرا، این روابط بیش از هر زمانی میان دو طرف متشنج است.

About Ariana News

Check Also

انتقاد اداره حفاظت محیط زیست بر واردات نفت «ای ۸۰» به کشور

(Last Updated On: March 18, 2018 7:29 pm) اداره حفاظت از محیط زیست می گوید …