خبرهای تازه

امریکا یک‌هزار نیروی تازه به خاورمیانه می‌فرستد

(Last Updated On: ژوئن 18, 2019)

آمریکا از بهر تهدید احتمالی ایران، ۱۰۰۰ نیروی نظامی تازه اش را به خاورمیانه می‌فرستد.

پاتریک شان‌هان، سرپرست وزارت دفاع امریکا می‌گوید که اعزام نیروهای تازه در راستای حصول اطمینان از امنیت و سلامت نیروهای نظامی آمریکای در منطقه است.

 اعزام این نیروها پس از آن صورت می‌گیرد که اخیرا تنش میان امریکا و ایران بر سر آتش‌سوزی کشتی نفتکش در خلیج عمان بیش‌تر از پیش افزایش یافته است.

نانسی پلوسی، رییس مجلس سنا آمریکا می‌گوید: “آمریکایی‌ها نباید در مورد حکومت ایران هیچ‌گونه توهمی داشته باشند، و باید به پاسخ‌گو ساختن ایران در قبال رفتارهای خطرناک اش در منطقه، متعهد باشند.”

به تازه‌گی وزارت دفاع ایالات متحده عکس‌های جدیدتر از حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان را منتشر کرده که نیروهای سپاه پاسداران را در حین جاسازی یک ماین در بدنه کشتی نشان می‌دهد، اما ایران این تصاویر را نمی پذیرد.

با این حال، شماری از آگاهان روابط بین‌الملل در کابل، افزایش تنش‌ها میان آمریکا و ایران را به ضرر منطقه و افغانستان می‌دانند.

سید میثم کاظمی، یک تن آگاه امور در این زمینه بیان می‌دارد: “اگر تنش میان امریکا و ایران در خلیج فارس ادامه پیدا بکند و این ماجرا منجر به بعضی از درگیری‌های نظامی شود، شما یقین داشته باشید که اولین ضرر از بعد اقتصادی را افغانستان می‌کند.”

افزایش دوباره نیروها پس از حملات اخیر به دو نفتکش در دریای عمان در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده و برخی از متحدانش، مانند اسرائیل، بریتانیا و عربستان، ایران را مسئول آن می‌دانند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …