امریکا: هسته داعش در افغانستان پیچیده است

(Last Updated On: دسامبر 12, 2018)

شماری از مقام های ارشد امریکایی گرد آمده اند تا چالش های جهانی گروه داعش را به رایزنی بگیرند، نماینده ویژه رییس جمهور امریکا در امور مبارزه با داعش می گوید هسته داعش در افغانستان پیچیده است و باید راهکار سنجیده در مبارزه با این شبکه روی دست گرفته شود. 

همچنان نماینده ویژه امریکا در مبارزه با داعش می گوید نباید گروه داعش در افغانستان توسعه یابد.

بریت مک گریک، نماینده ویژه رییس جمهور امریکا برای ایتلاف جهانی در مبارزه با داعش می گوید: “در افغانستان نیز یک هسته بسیار پیچیده داعش در شرق افغانستان وجود دارد که تلاش داریم تا این گروه در همانجا متمرکز باقی بمانند و نتوانند هسته های شان را در دیگر نقاط افغانستان گسترش بدهند. به همین خاطر این تلاش ها مدت زیادی را در بر خواهد

گرفت.”

.درین حال شرق افغانستان ازجمله مناطقی است که گاه گاهی شاهد تحرکات خونین گروه داعش بوده است

از سوی دیگر تبلیغات داعش و القاعده برای یار گیری چالش دیگری است که در این جا یاد آوری می شود ، معین وزارت خارجه امریکا می گوید باید جلو تحرکات تبلیغاتی داعش و القاعده گرفته شود تا زنان و مردان افراط گرا به این شبکه ها یکجا نشوند.

جان سولیوان، معاون وزیر خارجه امریکا بیان داشت: “داعش و القاعده یک تهدید برای همه ما است ملت های مان برای مبارزه و شکست داعش در کنار همدیگر ایستاده اند. داعش و القاعده دیدگاه جهانی خود را با صدای بلند پخش می کنند و از طریق پیام شان تمام زنان و مردان افراط گرا را در جهان می خواهند تا آنها را قانع بسازند که با این گروه یکجا شوند.”

اخیراً به دنبال گسترش فعالیت شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان، نگرانی‌ها از افزایش ناامنی در این کشور بیشتر شده است.  

در حال حاضر این گروه عمدتاً در ولایت ننگرهار در شرق ودر ولایت جوزجان در شمال افغانستان نفوذ و حضور بیشتری دارند، ولی بعضی اوقات برخی بمبگذاری ها و حملات انتحاری در کابل و برخی شهر های دیگر هم از سوی این گروه مسوولیت گرفته می شود که بیشتر قربانیان آن غیر نظامیان اند. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

در حمله بر مرکز توزیع شناسنامه های برقی در جلال آباد ۵ تن کشته شدند

(Last Updated On: سپتامبر 18, 2019) حوالی ساعت ۱:۳۰ پس از چاشت امروز(چهارشنبه، ۲۷سنبله) انفجاری …