خبرهای تازه

امریکا فهرست ۷۵ تروریست را به پاکستان سپرده است

(Last Updated On: اکتبر 26, 2017)

وزیر خارجه امریکا فهرست 75 تروریست را به پاکستان داده است، که نام رهبر شبکه حقانی نیز در آن فهرست شامل است.

ارگ ریاست جمهوری می گوید: شماری از گروهای تروریستی در خاک پاکستان است و این کشور از آن گروه ها حمایت می کند.

دواخان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری به آریانانیوز گفت: “در این شک وجود ندارد که پاکستان از گروه های تروریستی حمایت می کند ورهبری این گروه ها در خاک پاکستان است. خواست حکومت افغانستان در این مورد بسیار روشن است که پاکستان در برابر گروه های تروریستی اقدام جدی کند.”

فشار واشنگتن بالای اسلام آباد برای با ثبات کردن افغانستان پاره های از راهبرد امریکا را روشن تر ساخته است.

راهبرد به هدف مبارزه جدی برضد تروریزم و خاک پاکستان خانه شناخته شده برای این گروه ها. از همین روست که وزیر خارجه امریکا فهرست تازه از شورشیان را به همتای پاکستانی اش داده که نام سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی در آن درج است.

خواجه محمد آصف، وزیرخارجه پاکستان می گوید: اکثر نام‌های شامل در این فهرست مربوط طالبان افغان است. ظاهرن دیده می شود که پاکستان به گونه جدی هنوز این فهرست را نه پذیرفته است.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی در مورد اظهار داشت: “فهرستی که امریکا به پاکستان داده گروه های تروریستی و فرماندهان شان در خاک پاکستان است و پاکستان باید در برابر این گروه های اقدام کند.”

اظهار مشخص دیگر پاکستان این است که نفود این کشور درگذشته بر طالبان زیاد بوده در حالیکه حمایت های فعلی را به گردن نمی گیرد. اسلام آباد می گوید: اکنون کسان دیگری گروه طالبان را تمویل می کند.

اسدالله ندیم، آگاه نظامی می گوید: “این برای بار اول است که یک مقام وزارت خارجه امریکا چنین فهرستی را به مقام های پاکستان ارائه می کند و این بدین معناست که پاکستان رسماً به نگهداری و حمایت از تروریستان متهم می شود.”

پیش از این وزارت خارجه کشور فهرست طولانی از مرکز های آموزشی و گروهای تروریستی و رهبران این گروه را به اسلام آباد داده بود در آن لیست 23 مرکز آموزشی و 85 رهبر تروریستی شامل بود.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس سنا: امریکا نباید مأموریت‌اش در افغانستان را ناتمام بگذارد

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2019) ایالات متحده امریکا، پیش از خروج نظامیان اش از …