خبرهای تازه

امریکا به زودی شش چرخبال بلک هاک را به افغانستان تسلیم می کند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2017)

امریکا در روز های نزدیک شش چرخبال بلک هاک را به دولت افغانستان تسلیم خواهد کرد.

این چرخبال ها بر بنیاد راهبرد چهار ساله امنیتی افغانستان به نیروهای هوایی کشور کمک می شود. ارتش کشور قصد دارد تا از این چرخبال ها در سرکوب مواضع هراس افگنان، اکمالات نیروهای دولتی و انتقال زخمیان نظامیان بهره گیری کند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: “امریکا در روز های نزدیک یک گروپ بلاک هاک را کمک کند ما اماده گی داریم تا آنرا تسلیم شویم. این چرخبال ها مطابق پلان چهار ساله امنیتی یک یک گروپ می آیند.”

 از بلک هاک بیشتر در عملیات های ویژه و تهاجمی کار گرفته می شود. به گفته ارتش افغانستان، امریکا قصد دارد شمار زیاد این چرخبال ها را برای سرکوب هراس افگنان به دولت واگذار کند.

عتیق الله امرخیل، آگاه نظامی گفت:”تجهیز نیروهای هوایی یقناً که مسیر جنگ را تغییر خواهد داد این خیلی موثر تمام می شود اما باید شش قول اردوی کشور با این چرخبال ها تجهیز شود.”

پس از اعلام راهبرد تازه واشنگتن برای افغانستان، کارگیری از جنگنده های بی 52 در جنگ افغانستان و حالا واگذاری چرخبال های بلک هاک به ارتش از سوی امریکا، برای سرکوب هراس افگنان سودمند پنداشته می شود.

گلالی اکبری، سناتور گفت:”اگر بتوانند تروریستان را از بین ببرند و حملات را گسترده بسازند این خیلی خوب است و برای امریکا هم دستاورد خواهد بود.”

نیروی هوایی افغانستان پیوسته نیازمند تجهیز با جنگنده ها و ساز و برگ های نظامی گفته شده است. بر بنیاد راهبرد چهار ساله امنیتی قرار است تا دو هزار بیست تمامی نیازمندی های نیروی هوایی برآورده شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات: بیش از ۸۰۰۰۰۰ رأی فاقد شناخت بایومتریک باطل اعلام خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 20, 2019) مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که قرار است …