خبرهای تازه

امریکا به دنبال شامل سازی پاکستان درفهرست دیدبان تمویل تروریستان

(Last Updated On: فوریه 14, 2018)

یک مقام ارشد پاکستانی گفته است امریکا همراه با یک گروه ناظر مبارزه با پول شویی حرکتی را برای قرار دادن پاکستان در فهرست دیدبان جهانی تمویل تروریستان آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که پاکستان در ماه های اخیر به سختی تلاش کرده تا از اضافه شدن اش به فهرست کشورهای که با قوانین تمویل تروریستان نا سازگار اند، جلوگیری کند.

براساس این گزارش نهاد ناظر دیگری که برای قرار دادن پاکستان در این فهرست کار میکند گروه ویژه اقدام مالی در برابر پولشویی (FATF) میباشد.

رویترز در ادامه گزارش اش نوشته است که مقامات (پاکستانی) از بابت صدمه اقتصادی این اقدام، نگران اند.

ایالات متحده امریکا پس از روی کار آمدن اداره ترامپ بارها هشدار داده که بخاطر روابط اسلام آباد با گروه های هراس افگن اقدامات سختی را در برابر این کشور، اتخاذ خواهد کرد.

در سلسله این اقدامات دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، کمک نظامی دو میلیارد دالری را به پاکستان تعلیق کرد.

اسلام آباد که بارها اتهاماتی وارده مبنی بر حمایت از گروه های هراس افگن در افغانستان و هند را رد کرده، به این تهدیدات و اقدامات بازدارنده امریکا خشمگینانه واکنش نشان داده است.

در گزارش هم چنان آمده است که یک جلسه این گروه ویژه اقدام مالی قرار است هفته آینده در شهر پاریس تدویر یابد و احتمالا در این جلسه این سازمان اقدام متذکره را بالای پاکستان اتخاذ خواهد کرد.

گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، یک سازمان میان دولتی مستقر در پاریس فرانسه است که برای مبارزه با تمویل های غیر قانونی استندردهای جهانی تعیین میکند.

مفتاح اسماعیل، مشاور نخست وزیر پاکستان در امور مالی گفته است که امریکا و بریتانیا این حرکت را چندین هفته پیش آغاز کرده و سپس فرانسه و آلمان را نیز به حمایت از این اقدام تشویق کرده است.

پیش از این نیز پاکستان از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی در فهرست دیدبان گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار داشت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده «آزار و اذیت جنسی» زنان در اداره‌های دولتی مستند شده است

(Last Updated On: نوامبر 17, 2019) کمیسیون حقوق بشر میگوید که پرونده‌های آزار و اذیت …