امریکا اعلام کرده که موضوع جنگ در افغانستان به نتیجه مطلوب می‌رسد

(Last Updated On: آگوست 20, 2018)

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا تاکید می‌ورزد که تلاش‌ها بر این است تا مساله افغانستان یک طرفه شده و صلح در این کشور تامین خواهد شد.

رییس جمهور امریکا در نامه تبریکی که به رییس جمهور غنی به مناسبت استقلال کشور فرستاده گفته است که به زودی به قضیه افغانستان رسیدگی خواهد شد تا در آینده های نزدیک صلح در افغانستان تامین شود.

وی تاکید کرده که تلاش‌های واشنگتن در باره رسیدگی به قضایای این کشور ادامه دارد.

با این حال وزارت امور خارجه بر عملی شدن تعهدات امریکا در برابر افغانستان تاکید می ورزد.

صبغت احمدی سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید: ” امریکا هم پیمان استراتیژیک افغانستان است و تلاش‌های این کشور برای تغییر وضعیت بسیار اثر گذار است و نیز این کشور قربانی‌های زیادی در افغانستان داده و انتظار ما این است تا گام‌های برداشته شود که صلح در افغانستان تامین شود.”

در همین حال شماری از آگاهان بدین باور اند تا هنگامی که امریکا تعهدات اش را به گونه راستین در برابر افغانستان عملی نکند، وضعیت در کشور تغییر نخواهد کرد.

حامد سلطانی آگاه سیاسی می‌گوید: “از زمانی که پیمان امنیتی با امریکا امضا شده باید این کشور در برابر مداخله‌ها و ناامنی‌ها اقدامات عملی می‌کرد و اگر امریکا بخواهد صلح در افغانستان تامین می‌شود.”

هر چند امریکا پس از سقوط رژیم طالبان حضور دوامدار در افغانستان دارد، اما به باور آگاهان تا کنون برای ریشه کن کردن ناامنی ها در افغانستان جامعه جهانی گام‌های عملی بر نداشته که این امر سبب طولانی شدن نبردها در افغانستان شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …