امریکا از پاکستان خواسته تا برای شکست طالبان همکاری نزدیک کند

(Last Updated On: مارس 18, 2018)

معاون رییس جمهور امریکا از نخست وزیر پاکستان خواسته که برای شکست گروه طالبان با واشنگتن همکاری نزدیک کند.

مایک پنس تاکید کرده که پاکستان باید در برابر شبکه حقانی، گروه طالبان و دیگر گروه های تندرو در آن کشور، اقدام جدی انجام دهد.

دوا خان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری کشور می گوید که رییس جمهور غنی، نخست وزیر پاکستان را برای رسیدن به یک نتیجه روی مبارزه با هراس افگنی، صلح و همکاری های منطقه به کابل دعوت کرده است.

آقای مینه پال در مورد به آریانانیوز گفت: “نخست وزیر پاکستان بخاطری دعوت شده تا با آغاز مذاکرات همه جانبه دولت با دولت در مورد صلح، مبارزه با تروریزم و همکاری های منطقه ای به یک نتیجه برسیم.”

ارتش افغانستان می گوید تاکنون پاکستان هیچ اقدامی در برابر گروه های تندرو در خاک آن کشور نکرده و افزایش فشار ها از سوی واشنگتن بر اسلام آباد تنها گزینه ی است که می تواند پاکستان را وادار به پیکار با هراس افگنی سازد.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع در رابطه افزود: “در سطح منطقه فشار ها وجود دارد پاکستان تا کنون تنها با شعار اقدام های را انجام داده اما عملاً در امر مبارزه با تروریزم کاری انجام نداده است.”

همایون همایون، معاون نخست مجلس نمایندگان بدین باور است که “طالبان یک ماشین محاربوی بدون مصرف در اختیار پاکستان است”. بگفته آقای همایون اسلام آباد هیچ گاهی حاضر نخواهد بود تا گروه طالبان را از دست بدهد تا در افغانستان صلح تأمین شود.

کابل و واشنگتن هر دو پاکستان را پایگاه و پناه گاه گروه های تندرو می دانند آنچه که روابط دو هم پیمان راهبردی را با اسلام آباد تیره ساخته است و این تیره گی حتا به تعلیق کمک نظامی بیش از یک میلیارد دالری سالانه امریکا به پاکستان انجامید. با آنهم کابل و واشنگتن باور دارند که تاکنون اسلام آباد اقدام جدی در برابر تندروان نداشته است.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …