خبرهای تازه

امریکا از موقف رئیس جمهوری کرزی در برابر پاکستان اعلام حمایت کرد

(Last Updated On: اکتبر 4, 2011)

روزدوشنبه(۱۱ ميزان )رایان کراکر سفیر امریکا در کابل در سفرش به ولایت بلخ گفت:

که موقف دولت افغانستان و ایالات متحده امریکا در قبال پاکستان یکسان است و پاکستان باید هرگونه روابط خود با شبکه های تروریستی را قطع کرده  و در مبارزه با هراس افگنی صادق باشد. آقای کراکر همچنان پاکستان را در قضایای افغانستان دخیل خوانده بیان داشت که برای برقراری صلح دایمی در افغانستان باید با پاکستان گفتگو صورت گیرد.

محمد بشیر انصاری گزارشگر راديو-تلوزيون آريانا گزارش ميدهد:

رایان کراکر سفیر امریکا در کابل در سفرش به بلخ و دیدار با مقامهای دولتی درین ولایت از موقف اخیر رئیس جمهور کرزی در برابر پاکستان و آغاز گفتگو های صلح با آنکشور حمایت کرد.

آقای کراکر درنشست خبری مشترک با عطامحمد نور والی بلخ  یکبار دیگربه پاکستان هشدار داد تا روابط خود با گروه های شورشی را قطع کند. کراکر افزود که امریکا و افغانستان بگونه مشترک مصمم هستند تا وضعیت موجود را تغییر داده و به حمایت اسلام آباد به افراط گرایی پایان دهد.

همچنان مي افزايد، موضع امریکا و افغانستان در برابر پاکستان یکی است. ما قویاً از سخن های رئیس جمهور کرزی حمایت میکنیم. بدون شک پاکستان باید طرف گفتگو های صلح افغانستان قرار گیرد. ازینکه پاکستان در قضایای افغانستان دخیل است، اینکشور باید در مبارزه با تروریزم صادقانه عمل کند.

سفیر امریکا در کابل همچنان بر افزایش فشار نظامی بالای گروه های شورشی در افغانستان و منطقه تاکید کرده افزود که امریکا به حمایت درازمدت خود از افغانستان ادامه خواهد داد.

ایالات متحده علاقمند است که شریک درازمدت افغانستان باشد. ما همکار درازمدت شما در بخش های مختلف از جمله امنیت، رفاه اجتماعی و اقتصادی، تعلیم و تربیه و سایر بخش ها خواهیم بود. به همین دلیل در آستانه امضای پیمان درازمدت استراتیژیک با افغانستان هستیم و کار روی مسوده این پیمان جریان دارد.

این نخستین سفر رایان کراکر به شمال افغانستان از زمان انتخابش به حیث سفیر امریکا در افغانستان است.

مقام های محلی در بلخ میگویند:

آقای کراکر درین سفرش به شهر مزارشریف روی موضوعات مختلف دیگر از جمله راه اندازی پروژه های انکشافی و ایجاد قنسلگری امریکا در شهر مزارشریف نیز صحبت کرده است .

About ATN News

Avatar

Check Also

غنی برای غم‌شریکی با خانواده های قربانیان به ننگرهار رفت

(Last Updated On: اکتبر 20, 2019) محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور صبح امروز(یکشنبه، ۲۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.