امرخیل: طالبان بگونه اجباری از مردم عشر و زکات جمع می کنند

(Last Updated On: جولای 13, 2016)

ghazniامین الله امرخیل فرمانده پولیس غزنی میگوید طالبان در حال حاضر در بسیاری از روستا های این ولایت به زور از مردم عشر و زکات جمع آوری کرده و بالای مردم ظلم می کنند.

فرمانده پولیس غزنی که در جمعی از مسوولان محلی ولایت غزنی و سران قومی که هدف حمایت از دست آوردهای حکومت در نشست وارسا صحبت میکرد گفت: طالبان بالای سولرها، ترکتور، چاه ها و واترپمپ ها جریمه گذاشته اند.

وی این عمل مخالفان را غیر اسلامی خوانده می افزاید: “مردم غزنی بیچاره و مسکین هستند، در کدام شریعت است که عشر به زور جمع آوری شود، علما برای ما بگوید که عشر و زکات به زور جمع آوری می شود نه به رضایت”.

از سویی هم خلیل الله هوتک، رییس شورای صلح غزنی برخی مسوولان حکومتی را متهم کرده می گوید: با آنکه این افراد در نظام کار می کنند اما بر ضد نظام انتقاد می کنند.

هوتک این افراد را مزدوران کشور های بیرونی خوانده خطاب به آنان گفت: “قوت های خود و نظام خود را تخریب نکنید! اگر شما عالم و دانشمند هستند انتقاد کنید و طرح تان را ارائه کنید”.

از سوی دیگر محمد امان حمیمی، والی غزنی تاکید می کند که نیروهای امنیتی افغان در این ولایت از توانایی لازم برخوردار اند و به طالبان اجازه نمیدهند تا بر هیچ منطقه ای دست یابند.

والی غزنی می گوید: طالبان می خواستند زیر نام عملیات عمری در سه یا چهار ولایت به اهداف خود دست پیدا کنند، اما در هر ولسوالی که در ولایت غزنی تعرض کردند، جواب دندان شکن برایشان داده شد.

ولایت غزنی از جمله ولایات ناامن در جنوب شرق افغانستان می باشد که مخالفان مسلح حکومت در شماری از ولسوالی های این ولایت هر از گاهی فعالیت های تروریستی و تخریبی شان را راه اندازی می کنند و باعث تلفات و خسارات می شوند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …